Ważne spotkania I drużyny w LOTTO Superlidze

You are currently viewing Ważne spotkania I drużyny w LOTTO Superlidze

Przed naszymi w tym tygodniu dwa bardzo istotne mecze w rozgrywkach LOTTO Superligi. Jutro w hicie kolejki zmierzymy się z PKS Kolping Frac Jarosław, zaś w niedzielę u siebie z AZS AWFIS Balt Gdańsk. Mecz z ekipą z Gdańska będzie pierwszym w tym sezonie rozgrywanym w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Dlatego warto sobie zarezerwować czas w niedzielę o godzinie 16 by być razem z drużyną aktualnego Drużynowego Mistrza Polski. Zanim jednak podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przystąpią do spotkania z zespołem z Pomorza, czeka ich trudne zadanie w Jarosławiu. Miejscowy Kolping to od kilku sezonów jedna z najmocniejszych drużyn LOTTO Superligi. Również i w tym sezonie zespół z Podkarpacia posiada bardzo mocny skład. W dwóch pierwszych meczach ligowych odnieśli zwycięstwa za trzy punkty i są na drugim miejscu w ligowej tabeli. Bogoria z kolei ma trzy punkty i plasuje się na siódmym miejscu. Po raz kolejny ekipą Kamila Dziukiewicza jest Chińczyk Chen Jingqi, który zastąpił Hou Yingchao. W składzie Kolpingu są także Kou Lei oraz Daniel Górak, który przez wiele lat był kapitanem naszego zespołu i któremu Bogoria zawdzięcza bardzo dużo. Dla Daniela będzie to pierwsze spotkanie przeciwko Bogorii odkąd opuścił nasze barwy. Warto również wspomnieć, że w ostatnim sezonie pokonaliśmy dwukrotnie Kolping w półfinałe fazy play-off LOTTO Superligi. Na podobne rozstrzygnięcie liczymy także jutro, gdyż gdyż bardzo potrzebne nam są punkty w ligowej tabeli by piąć się do góry.

Zarówno w Jarosławiu, jak i w niedzielę w naszej hali wystąpimy w naszym pewnym ustawieniu Marek Badowski, Pavel Siurcek i Panagiotis Gionis. Nasi zawodnicy mieli wreszcie trochę więcej czasu na regenerację i trening po licznych startach z początku września. Mamy nadzieję, że przez te parę dni udało im się złapać trochę świeżości i pokażą swój najlepszy tenis w dwóch zbliżających się spotkaniach LOTTO Superligi. Również niedzielne spotkanie z Baltą Gdańsk zapowiada się ciekawie. Grającym trenerem jest tam Patryk Chojnowski, aktualny Indywidualny Mistrz Polski Seniorów. Oprócz niego w składzie jest Bartosz Such, który przez wiele lat reprezentował Polskę na wielu imprezach międzynarodowych. Ciekawe jak w starciu z Polakami zaprezentuje się będący w świetnej ostatnio formie Marek Badowski. Na kibiców jak zawsze w niedzielę czekać będą liczne występy i konkursy. Bardzo liczymy na wasz doping i wsparcie. Widzimy się w niedzielę o 16 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.