Błyskawiczna wygrana Bogorii z Rzeszowem

You are currently viewing Błyskawiczna wygrana Bogorii z Rzeszowem

We wtorkowy wieczór nasi tenisiści bardzo pewnie 3:0 pokonali odmłodzony zespół AZS Politechniki Rzeszów. Najbardziej zacięty był pojedynek Pavla Sirucka z Piotrem Chodorskim, który Siru wygrał 3:2 w setach.

Cieszyć bardzo może fakt, że kolejne zwycięstwo w LOTTO Superlidze wygrał nasz wychowanek Miłosz Redzimski. Aktualnie 6 kadet na świecie zgodnie z rankingiem ITTF pokonał w drugiej grze pewnie 3:0 Patryka Dziubę. Trener gości Tomasz Lewandowski mocno zaskoczył składem, który wystąpił w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. W jego zespole wystąpiło dwóch nastoletnich zawodników, którzy debiutowali w rozgrywkach LOTTO Superligi. Oprócz wspomnianego Dziuby w grze otwarcia wystąpił Szymon Seroka, który również pewnie 3:0 przegrał z naszym Masakim Yoshidą. Tym samym Masaki przedłużył swoją serię wygranych bez porażki w tym sezonie w rozgrywkach LOTTO Superligi. Aktualnie seria bezbłędnego Japończyka liczy 9 zwycięstw.

Przy stanie 2:0 dla Bogorii kibice obejrzeli najbardziej zacięty pojedynek Sirucka z Chodorskim. Chociaż po dwóch setach nic nie zapowiadało horroru, gdyż Czech wygrał dwie pierwsze partie, a w drugiej prowadził 8:6. Wówczas zawodnik z Podkarpacia zaczął grać jeszcze lepiej. Po zwycięstwie w trzecim secie, w czwartym Chodorski obronił najpierw dwie piłki meczowe, a następnie wygrał całego seta 12:10. W piątej decydującej partii do Chodorski prowadził już 9:5 i miał kilka piłek meczowych na przewagi. Pavel jednak utrzymał nerwy na wodzy i pokazał klasę wygrywając decydującego seta 15:13, przypieczętowując wygraną Bogorii w całym meczu 3:0. Dzięki wygranej nad ekipą Politechniki Bogoria dopisała kolejne trzy punkty do tabeli LOTTO Superligi i umocniła się na drugim miejscu w tabeli ligowej. Aktualnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mają trzy punkty przewagi nad trzecim Dekorglassem Działdowo i tylko dwa punkty do liderującej ekipy PKS Kolping Frac Jarosław. Do końca sezonu zasadniczego pozostały Bogorii tylko cztery kolejki, więc walka o pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej zapowiada się dla naszej drużyny bardzo interesująco.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0
Masaki Yoshida- Szymon Seroka 3:0
Miłosz Redzimski- Patryk Dziuba 3:0
Pavel Sirucek- Piotr Chodorski 3:2