Charakterystyka Przeciwnika: FC Saarbrucken

Już we wtorek o godzinie 18.30 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a będziemy świadkami święta tenisa stołowego. W 2. kolejce Ligi Mistrzów Dartom Bogoria podejmie FC Saarbrucken TT. Przed rozpoczęciem spotkania chcemy trochę pochylić się nad naszym niemieckim przeciwnikiem i przybliżyć wam drużynę z Saarbrucken.

Samo miasto Saarbrucken położone jest w południowo-zachodniej części Niemiec. Nasz przeciwnik w niemieckiej Bundeslidze występuje od 2009 roku i od tego czasu święci wiele sukcesów. Od sezonu 2010/2011 FC Saarbucken co roku zawsze znajduje się w fazie play-off Bundesligi  uważanej przez wielu za najlepszą ligę w Europie. Mimo to nigdy nie sięgnęli po mistrzowski tytuł. Trzykrotnie byli w wielkim finale (sezon 2011/2012, 2015/2016 i 2018/2019) jednak zawsze musieli uznawać wyższość Borussii Dusseldorf oraz w zeszłym sezonie Ochsenhausen. Jak do tej pory najbardziej udany dla niemieckiego klubu był sezon 2011/2012. Oprócz tytułu Drużynowego Mistrza Niemiec nasi wtorkowi rywale sięgnęli po Puchar Niemiec, zaś w elitarnej Lidze Mistrzów dotarli do półfinału.

Jeśli chodzi o skład to FC Saarbrucken od początku awansu do Bundesligi stawia na stabilizację. Zawodnicy w tym klubie występują przez wiele lat. Tak było chociażby z Bojanem Tokiciem, który bronił barw tego klubu przez 9 sezonów, zaś Tiago Apolonia przez 5. Aktualnie najdłuższy staż w ekipie Saarbrucken ma Patrick Franziska, który rozpoczyna czwarty sezon dla niemieckiej drużyny. Franziska to zresztą lider zespołu, który w swoim dorobku ma 5 tytułów Mistrza Europy, a także 3 medal Mistrzostw Świata. Dużym wzmocnieniem Saarbrucken było dojście przed sezonem Chińczyka Shang Kuna, który przez wiele lat występował w Chińskiej Superlidze. Jednak grodziscy kibice mają z tym zawodnikiem bardzo pozytywne wspomnienia. Bo to właśnie Shang Kuna nasz Panagiotis Gionis pokonał w ostatnim finale LOTTO Superligi, gdy ten bronił barw Dekorglassu Działdowo. Poza tymi dwoma zawodnikami w Saarbrucken postawiono na młodość, gdyż obecnie w składzie zespołu znajdują się Darko Jorgic, Crisian Pletea oraz Tomas Polansky. Cała trójka nie ma skończonych jeszcze 21 lat. Wszyscy zawodnicy Saarbrucken charakteryzują się efektownym stylem gry dlatego we wtorkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a możemy być pewni ciekawego widowiska na które serdecznie Państwa zapraszamy.