Miłosz Redzimski na drugim stopniu podium GPP Juniorów

You are currently viewing Miłosz Redzimski na drugim stopniu podium GPP Juniorów

W miniony weekend adepci naszej Akademii brali udział w I Grand Prix Polski Juniorów i Żaków. W Gorzowie Wielkopolskim w starszej kategorii wiekowej Miłosz wywalczył srebrny medal.

Syn trenera pierwszej drużyny Dartomu Bogorii był o krok od odniesienia zwycięstwa w całym turnieju. W rywalizacji z 4 lata starszymi przeciwnikami do półfinału zawodów Miłosz szedł jak burza wygrywając sześć pojedynków bez straty seta (z bilansem 21:0). W półfinale Redzimski nie dał również większych szans Łukaszowi Sokołowskiemu zwyciężając 4:1 w setach. W finale zawodów w Gorzowie Wielkopolskim czekał na naszego adepta Szymon Kolasa z Politechniki Rzeszów. Po czterech setach Kolasa prowadził już 3:1, w tym momencie Miłosz jeszcze poprawił swoją grę doprowadzając do wyniku 3:3 w setach. Ostatnia partia padła jednak łupem zawodnika z Rzeszowa i to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa w ogólnopolskim turnieju juniorów. Miłoszowi należą się wielkie brawa bo pojedynek finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, a jego gra przez całe zawody była świetna.

Z Gorzowa Wielkopolskiego zadowolona mogła wrócić pozostała grupa naszych zawodników. Martyna Lis uplasowała się tuż za podium na 5. miejscu. Martyna po kilku latach przerwy ponownie awansowała do ćwierćfinału turnieju rang Grand Prix. W przedziale 9-12 zawody ukończyła Kasia Trochimiuk, która też poprawiła swoją pozycję startową. W najlepszej szesnastce zawodów znalazł się także Patryk Pyśk, który uplasował się na miejscach 13-16. Pozostali nasi trzej zawodnicy uplasowali się odpowiedni na miejscach: 17-24 Michał Gawlas, Jacek Mitas 41-48, zaś Szymon Wiśniewski 57-64.

W weekend w Łaziskach Górnych również walczyli nasi Żacy. Po wielu zaciętych pojedynkach Tomek Fabisiak oraz Kuba Dobosz zajęli miejsca w przedziale 25-32, zaś debiutujący w zawodach rangi Grand Prix Iwo Kulik uplasował się na miejscach 49-56.