Tydzień prawdy przed Dartom Bogorią

You are currently viewing Tydzień prawdy przed Dartom Bogorią

Przed tenisistami stołowym Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki niezwykle ważny tydzień. W przeciągu tygodnia zagrają trzy spotkania w tym dwa we własnej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Stawką utrzymanie się w czubie LOTTO Superligi oraz przybliżanie do awansu do ćwierćfinału elitarnej Ligi Mistrzów.

W najbliższą niedzielę o godzinie 16 zapraszamy wszystkich kibiców  na spotkanie 6. Kolejki LOTTO Superligi, w którym Dartom Bogoria podejmie UKS Dojlidy Białystok. Po wtorkowej wygranej na wyjeździe z 3S Polonią Bytom podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Podlasia ma 8 punktów i plasuje się w tabeli za Bogorią na 5. miejscu.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w ostatnich dniach i tygodniach prezentują bardzo wysoką dyspozycję. Marek Badowski w zakończonym niedawno Polish Open wywalczył drugie miejsce i pierwszy medal w zawodach międzynarodowych w gronie seniorów. W tym samym turnieju w Cetniewie Panagiotis Gionis awansował do ćwierćfinału. W ostatnim mecze Ligi Mistrzów pokonał z kolei świetnego chińskiego zawodnika Shang Kuna. W tym samym meczu z FC Saarbrucken Pavel Sirucek nie dał szans młodemu zdolnemu Rumunowi Cristianowi Pletei. Grodziscy kibice mogą być spokojni zatem o dobrą grę naszych zawodników.

Zespół Dojlid również dobrze prezentuje się w tym sezonie, a o jego sile od paru sezonów stanowi duet Wang Zeng Yi oraz Li Youngyin. Szczególnie popularny Wandżi cieszy się dużą sympatią grodziskich kibiców, gdyż przez wiele lat bronił barw Bogorii i wywalczył w jej barwach Drużynowe Mistrzostwa Kraju. Skład uzupełniają młody gniewny Przemysław Walaszek oraz grający trener Piotr Anchim.

Jeszcze ważniejsze spotkanie zespół z Grodziska Mazowieckiego zagra w środę 30 października przeciwko Ping Pong Club Villeneuvois. Spotkanie to ma bardzo duże znaczenie dla tabeli grupy C. Po dwóch spotkaniach obie drużyny mają jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Zarówno Bogoria, jak i zespół z Francji pokonali GDCS Juncal i ulegli 1. FC Saarbrücken-Tischtennis. Awans do ćwierćfinału elitarnej Champions League wywalczą dwie drużyny, dlatego bardzo ważne by w najbliższą środę zawodnicy Bogorii odnieśli zwycięstwo.

 

Siłą Ping Pong Club zjest wyrównany skład w którym się znajdują Nima Alamian, Yevhen PRYSHCHEPA oraz występujący w zeszłym sezonie w Rzeszowie Vassily Lakeev. Początek tego meczu w hali sportowej przy Westfala o godzinie 18. Jak zawsze dla obecnych kibiców nie zabraknie na meczach konkursów z nagrodami, a także występów artystycznych.