Zwycięstwo w godzinę z prysznicem

You are currently viewing Zwycięstwo w godzinę z prysznicem

Zaledwie jednego seta stracili w spotkaniu przeciwko 3S Polonii Bytom tenisiści Bogorii. Po nieco ponad 75 minutach nasz zespół zwyciężył 3:0.

Z pewnością po dwóch porażkach z rzędu (W Lidze Mistrzów i Lotto Superlidze) kibice zgromadzeni w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a liczyli na zwycięstwo swojej drużyny. Jednak niewielu z nich mogło się spodziewać, że będzie ono tak przekonywujące i tak efektowne. W każdym pojedynku singlowym przewaga podopiecznego trenera Tomasza Redzimskiego nie podlegała dyskusji. Spotkanie świetnie otworzył Chuanxi, który raz po raz świetnymi topspinami forehandowymi zdobywał punkty w starciu z Pawłem Chmielem. Chmiel w przeszłości pokonywał mocnych Azjatów, m.in. lidera AZS Unii Gdańsk Kaia Konishiego, jednak w starciu z Chińczykiem z Bogorii nie miał wiele do powiedzenia. W trzech setach Chuanxi stracił jedynie 17 punktów.

Jeszcze mniej, bo zaledwie 14 akcji w starciu z Tomasem Konecnym przegrał nasz Pavel Sirucek. Pavel zagrał chyba jeden z najlepszych pojedynków w swojej karierze równie pewnie zwyciężając swojego kolegę z reprezentacji Czech 3:0 w setach. Najwięcej emocji kibicom dostarczył chyba pojedynek Daniela Góraka z Robertem Florasem. Przed spotkaniem z zespołem ze Śląska pisaliśmy, że bardzo potrzebujemy dobrej gry Daniela i taką w spotkaniu z Florasem Daniel zaprezentował. Daniel pokonał byłego zawodnika Bogorii 3:1 w setach tym samym przypieczętowując zwycięstwo Bogorii w całej rywalizacji 3:0. Trzy punkty zdobyte w meczu z 3S Polonią Bytom pozwoliły naszemu zespołowi przesunąć się w tabeli na 5. miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Następne spotkanie w Lotto Superlidze nasi zawodnicy rozegrają już w najbliższy piątek. Przeciwnikiem Bogorii w piątej kolejce będzie zespół ZKS Palmiarnia Zielona Góra, która w tabeli zajmuje wysokie drugie miejsce. A 26 października o godzinie 18.30 w grodziskiej hali sportowej po raz pierwszy w tym sezonie zagości ETTU Liga Mistrzów. Naszym przeciwnikiem będzie francuska drużyna AS Pontoise Cergy. Bogoria musi to spotkanie wygrać jeśli realnie myśli o awansie do dalszych gier.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki3S Polonia BYTOM – Tenis Stołowy 3:0
Chuanxi-Paweł Chmiel 3:0 (11:7,11:6,11:4)
Pavel Sirucek-Tomas Konecny 3:0 (11:3,11:7,11:4)
Daniel GÓRAKRobert Floras 3:1 (12:10,11:4,7:11,11:6)