Pasjonujący mecz naszej młodej drużyny w II lidze

Bardzo ciekawe spotkanie miało miejsce w naszej sali treningowej przy ulicy Kilińskiego. W meczu na szczycie II ligi druga drużyna Bogorii zremisowała 5:5 z Dekorglass Działdowo. 

Oba zespoły w tym sezonie II ligi odniosły same zwycięstwa i prowadzą bezpośrednią walkę o awans do I ligi. W naszej drużynie wystąpili nasi wychowankowie Miłosz Redzimski, Szymon Wiśniewski, zawodnicy trenujący w naszym ośrodku tenisowym Kuba Stecyszyn i Michał Gawlas. Skład uzupełnił doświadczony Jacek Szachnowski. W składzie drugiego Dekorglassu wystąpił m.in. Xu Wenlinag, który zdobywał medale Drużynowych Mistrzostw Polski w barwach Bogorii, a w zeszłym sezonie występował w rozgrywkach LOTTO Superligi. 

Po pierwszym rzucie gier singlowych mieliśmy remis 2:2. Swoją grę wygrał Gawlas oraz Stecyszyn, który pokonali odpowiednio Patryka Lewandowskiego i Patryka Bieleckiego, którzy należą do ścisłej czołówki polskich juniorów. Bardzo wyrównaną grę z Wenliangiem stoczył Szachnowski, który uległ Chińczykowi minimalnie 2:3 w setach. W grach deblowych znowu był remis. Para Wiśniewski/Redzimski mimo, że przegrywała 0:2 potrafiła odwrócić losy spotkania i wygrać 3:2 z duetem Bielecki/Lewandowski. Na pierwszym stole debel Szachnowski/Stecyszyn ulegli 0:3 Kamilowi Kurowskiemu i Xu Wenliangowi. Przed ostatnimi singalmi mieliśmy zatem wynik 3:3. Ostatni gry również zakończyło się remisowo bowiem Miłosz pokonał Mateusza Rutkowskiego 3:2, zaś Jacek Lewandowskiego 3:0. Niestety swoje gry przegrali Wiśniewski z Wenliangiem oraz Stecyszyn z Kurowskim i po trzech godzinach ładnej walki spotkanie skończyło się remisem 5:5. Kolejne spotkania nasza młoda drużyna zagra na wyjeździe 15 grudnia z Victorią Płock.