Rosjanie rywalem Bogorii w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

TTSC UMMC Jekaterynburg będzie przeciwnikiem Dartom Bogorii w walce o półfinał ETTU Ligi Mistrzów. Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się wczoraj w Luksemburgu.

W fazie grupowej nasz zespół zajął drugie miejsce tuż za FC Saarbrucken TT, a przed GDCS Juncal oraz PPC Villeneuvois. Drugie pozycja w grupie C oznaczała, że w ćwierćfinale Champions League zespół prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego trafi na zespół, który w fazie grupowej zajął pierwsze miejsce. Potencjalnym przeciwnikiem grodziskiego mogła być Borussia Dusseldorf, Fakel Gazprom Orenburg albo właśnie ekipa z Jekaterynburga. TTSC UMMC wydaje się personalnie najsłabszym zespołem ze wspomnianej trójki, jednak przeciwnikiem posiadającym w swoich szeregach zawodników należących do europejskiej czołówki tenisa stołowego.

O sile drużyny stanowią leworęczny Duńczyk Jonthan Groth, Chorwat Andrej Gacina oraz Rosjanin Aleksandr Shibaev. Jest to bardzo wyrównany skład, z którego najwyżej w światowym rankingu ITTF na 27. miejscu znajduje się Groth. Zawodnik ten w przeszłości sięgał po złoty medal Mistrzostw Europy w deblu (w parze z Patrickiem Franziską). W zeszłym roku z kolei wywalczył srebrny medal Igrzysk Europejskich w Mińsku. Wiele sukcesów na swoim koncie posiadają również Gacina oraz Shibaev. Rosjanie świetnie zagrali w rozgrywkach grupowych wygrywając wszystkie sześć spotkań i pozostawiając w pokonanym polu ekipy Roskilde BTK61, SPG Walter Wels oraz TTC Ostrava. Nasz zespół zakończył rozgrywki grupowe z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek z FC Saarbrucken. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się w połowie stycznia w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. O dokładnej dacie spotkania poinformujemy od razu gdy zostanie on ustalony przez europejską federację tenisa stołowego.