Miłosz na barkach mitycznego Atlasa

You are currently viewing Miłosz na barkach mitycznego Atlasa

 

Wczoraj swój zwycięski debiut przed grodziską publicznością w LOTTO Superlidze zaliczył wychowanek Akademii Bogorii Miłosz Redzimski. To dobra okazja, żeby przybliżyć Wam drogę, jaką przebył nasz 13-latek do pokonania zwycięzcy II Grand Prix Polski Seniorów Adama Dosza.

Miłosz swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w wieku 6 lat pod okiem trenera Pawła Szelińskiego. To właśnie trener Paweł był pomysłodawcą naszej Akademii Tenisa Stołowego, dzięki której zajęcia tenisa stołowego odbywają się w każdej szkole na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. 6-letni Redzimski podobnie jak wszystkie dzieci w naszej Akademii i klubie trenował zgodnie z programem “FUNdamenty. Od marzenia do mistrzostwa” opracowanym przez trenera Jerzego Grycana.

Głównym założeniem tego nowoczesnego programu jest nauka gry w tenisa stołowego zgodnie z najwyższymi światowymi standardami. Najpierw Miłosz opanował podstawowe uderzenia (FUNdamenty I), które szlifował pod czujnym okiem wspomnianego P. Szelińskiego. Następnie przeszedł do grupy prowadzonej przez Dariusza Budzicha i zabrał się do nauki kompletnej techniki w ramach jego typu-stylu gry (FUNdamenty II). Pracę zapoczątkowaną przez trenera Darka, kontynuuje trener Zbigniew Grześlak, przy pomocy szkoleniowców: Li Yan Lin oraz Marcina Sankowskiego.

Od najmłodszych lat było widać u adepta naszej Akademii dużą zawziętość do treningu i przyjemność z gry w tenisa stołowego. Miłosz bardzo często zostawał po treningach, żeby móc grać ze starszymi osobami trenującymi w ramach naszej grodziskiej ligi amatorów. Potrafił przebywać na sali nawet po siedem godzin. Wakacje najczęściej spędzał na obozach FUNdamentów, prowadzonych przez trenera Grycana. Tam pracował z trenerską ekipą programu: Magdaleną Górowską, Mariuszem Pyśkiem, Piotrem Ciszakiem, Hubertem Spychałą i Tomaszem Szarym.

Systematyczne treningi zaowocowały już kilka sezonów temu zwycięstwami w turniejach Grand Prix Polski. Najczęściej rywalizował z dwa lub trzy lata starszymi zawodnikami. Miłosz od dwóch lat odnosi również sukcesy na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów w singlu, będąc dwa lata młodszym od większości swoich przeciwników. W tym sezonie z kolei wywalczył już brązowy medal Drużynowych World Kadet Challenge. W światowym rankingu dzieci do lat 15 młody Redzimski plasuje się na wysokim szóstym miejscu.

Intensywna praca szkoleniowa połączona ze startami w zawodach jest możliwa dzięki wsparciu byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim Pani Danucie Pokropek oraz wychowawczyni Pani Beacie Kierzkowskiej. Obecnie nad planem lekcji i edukacją Redzimskiego obok Pani Beaty czuwa nowa szefowa “dwójki” Pani Agnieszka Lachowicz. Licząc kolejne osoby zaangażowane w przygodę sportową młodego pingpongisty, uderza fakt jak wiele osób pracowało i dalej pracuje na korzyść Miłosza i innych naszych zdolnych zawodników i zawodniczek. A przecież  wszystkich nie sposób wymienić.

Mamy nadzieję, że zwycięstwo nad Adamem Doszem to kolejny krok naszego zawodnika na drodze Mistrzostwa sportowego.

P.S.

Hala sportowa, sprzęt, kilkadziesiąt trenujących dzieci, szkoleniowcy, rodzice, Edyta i Dominik uwijający się jak pszczoły, żeby wszystko ze sobą spiąć. A wszystko to zrodziło się w głowach Darisza Szumachera, Krzysztofa Sochy, Stanisława Kurackiego i Dariusza Łysuniaka, którzy jak Atlas mityczny świat, tak oni utrzymują klub na swoich barkach :).

Oczywiście razem z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim 😉 :).