Michał Gawlas i Franek Bukowski na podium Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Michał Gawlas i Franek Bukowski na podium Grand Prix Mazowsza

W sobotę w Radomiu były rozgrywane kolejne zawody rangi wojewódzkiej. Tym razem w gronie Żaków i Juniorów na drugim stopniu podium uplasowali się Franciszek Bukowski oraz Michał Gawlas.

W młodszej kategorii Żaków, czyli dzieci do lat 10 Franek w drodze do finału wygrał trzy pojedynki w stosunku 3:0 w setach. W spotkaniu finałowym jednak uległ w takim samym stosunku Mikołajowi Matysiakowi z GLKS Nadarzyn. Adept naszej Akademii i tak z pewnością na długo zapamięta ten turniej, gdyż było to dla niego pierwsze podium w zawodach rangi wojewódzkiej. Swoje pierwsze zawody Grand Prix Mazowsza zaliczył w Radomiu także Ivo Kulik. On też zawody może zaliczyć do udanych, gdyż po przegraniu w ćwierćfinale z Matysiakiem 1:3, wygrał w walce o 5. miejsce wszystkie spotkania i na tym właśnie miejscu ukończył turniej.

Bardzo blisko wygrania turnieju juniorów w Radomiu był Michał Gawlas. Michał, który do Bogorii dołączył przed tym sezonem również w drodze do finału wygrał wszystkie swoje spotkania 3:0. W finale za przeciwnika miał Roberta Czerneckiego i to jego przeciwnik zwyciężył 3:2 w setach i 12:10 w ostatnim decydującym secie. Tuż za podium również w gronie juniorów uplasował się Jakub Lis. Kuba grający podobnie jak Michał uchwytem piórkowym przegrał mecz o brązowy medal 2:3 i 9:11 w piątym secie. Na ćwierćfinale swój start zakończył Jacek Mitas, co dało mu miejsce w przedziale 5-8. Na miejscach 9-12 uplasował się Adam Stąporek, zaś 13-16 Krzysztof Stąporek. Mikołaj Giereło zajął miejsca 17-20, Szymon Wiśniewski 25-32, zaś Marcin Zieliński 48-64. Całej grupie gratulujemy godnego reprezentowania barw klubu.