Bogoria pokonuje Dekorglass w meczu na szczycie

You are currently viewing Bogoria pokonuje Dekorglass w meczu na szczycie

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się wczorajsze hitowe spotkanie pomiędzy Dartom Bogorią, a Dekorglassem Działdowo. Dzięki zwycięstwu Bogoria została samodzielnym liderem LOTTO Superligi.

Przed rozpoczęciem rywalizacji oba zespoły przewodziły ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Zespół z Działdowa przed swoją publicznością chciał zapewne zrewanżować się zespołowi Tomasza Redzimskiemu za porażkę w finale LOTTO Superligi w 2019 roku. Wówczas w Gdańsku Bogoria zwyciężyła 3:0. Taki sam skład jak w pamiętnym finale po naszej stronie pojawił się również wczoraj w Działdowie. Świetne pojedynki rozgrywał Marek Badowski. Popularny Bany wywalczył dwa niezwykle cenne punkty dla Bogorii.

W pierwszym singlu aktualnie 83 zawodnik światowego rankingu ITTF pokonał 3:1 w setach zawsze groźnego i niewygodnie grającego trenera gości Jiriego Vrablika. Drugi decydujący puntk dla ekipy Tomasza Redzimskiego Badowski wywalczył przy wyniku 2:1 dla Bogorii. Marek pokonał wówczas 2:0 w setach Japończyka Taku Taku Takakiwe. W dwóch setach zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni “ugrał” zaledwie jedenaście punktów. Swoje zrobił zrobił również Panagiotis Gionis, który podobnie jak Marek nie dał szans Yang Wangowi. W starciu dwóch defensorów Panos zwyciężył 3:0 w setach. Jedyny punkt dla gości zdobył w grze otwarcia Takakiwa, który pokonał po najbardziej zaciętym spotkaniu wieczoru 3:2 w setach Pavla Sirucka.

Dla naszej drużyny był to ostatni sprawdzian przed piątkowym spotkaniem Ligi Mistrzów. Ćwierćfinałowym rywalem Dartom Bogorii będzie UMMC Jekaterynburg. Z pewnością wczorajsza wiktoria z tak trudnym rywalem na wyjeździe doda dużo pewności siebie naszym zawodnikom. Początek piątkowej rywalizacji rozgrywanej w hali sportowej przy ulicy Westfalar 3a o godzinie 18.30. Bardzo liczymy na wasze wsparcie i obecność w jednym z najważniejszych spotkań sezonu.