Martyna Lis i Przemek Sałaciński w czołówce kraju

You are currently viewing Martyna Lis i Przemek Sałaciński w czołówce kraju

W weekend spora grupa młodych zawodników brała udział w Grand Prix Polski Seniorów, turniej rozgrywany był w Nowym Dworze Mazowieckim. Awans do turnieju głównego wywalczyli Martyna i Przemek, Mistrzyni Polski Juniorek zajęła miejsca w przedziale 25-28, zaś nasz nowy zawodnik 21-24.

Do piątkowych eliminacji przystąpili oprócz Martyny, Kasia Trochimiuk, Miłosz Redzimski, Bartek Skórko, Jacek Mitas, Patryk Pyśk oraz Michał Gawlas. Martynie awans do najlepszej 40 w kraju dało najpierw zwycięstwo w grupie eliminacyjnej, a następnie pokonanie 3:2 w setach Oli Jarkowskiej z Energi-Manekin Toruń. Z pozostałego grona adeptów naszej Akademii najbliżej osiągnięcia celu był Miłosz. Po wygraniu czterech pojedynków singlowych, w grze o awans do turnieju głównego uległ byłem zawodnikowi naszego klubu Arturowi Danielowi.

Przemek Sałaciński występujący w Bogorii II w rozgrywkach II ligi awans miał zapewniony dzięki drugiej pozycji w turnieju wojewódzkim. W sobotnim turnieju grupowym zajął on trzecie miejsce, zwyciężając w dwóch spotkaniach singlowych, pokonując m.in. rozstawionego z numerem 10 Adriana Więcka. W grze o miejsca Przemek uległ 1:3 Szymonowi Kolasie. Awansu do 1/8 finału nie udało się wywalczyć również Martynie. W swojej grupie występująca w I lidze Martyna przegrała trzy spotkania i pokonała Agatę Paszek 3:1 w setach. W swojej ostatniej grze o miejsca pokonała Julię Czubakowską 3:0 z MUKS Start Nadarzyn. W turnieju nie wystąpił Marek Badowski, który bardzo mocno przygotowuje się do turnieju Ligi Mistrzów w Dusseldorfie. Turniej odbędzie się w dniach 8-18 grudnia.