Czas na walkę o półfinał Ligi Mistrzów

You are currently viewing Czas na walkę o półfinał Ligi Mistrzów

W piątkowy wieczór 17 stycznia o godzinie 18.30 Dartom Bogoria zagra jedno z najważniejszych spotkań tego sezonu, a może i historii klubu. Grodziscy zawodnicy tego dnia powalczą o wymarzony półfinał Ligi Mistrzów, a ich przeciwnikiem będzie rosyjski TTSC UMMC Jekaterynburg.

W przeszłości nasi tenisiści nie mieli jeszcze okazji znaleźć się w czwórce najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Wszystko może zmienić się w tym sezonie, bo rosyjski zespół wydaje się być jak najbardziej w zasięgu drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Redzimskiego.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów Bogoria odniosła cztery zwycięstwa i doznała dwóch porażek co dało jej drugi miejsce. Nasi przeciwnicy z kolei wygrali swoją grupę. W składzie zespołu z Jekaterynburga znajdują się sami Europejczycy: Jonathan Groth, Aleksandr Shibaev oraz Andrej Gacina. Z tej trójki najwyżej w światowym rankingu ITTF znajduje się Duńczyk Groth, który w swoim dorobku ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy w deblu, wywalczony w 2016 roku. Groth to także finalista ostatnich Igrzysk Europejskich, które rozgrywane były w Mińsku.

Po stronie Bogorii jak to często miało miejsce w tym sezonie wystąpią zapewne Panagiotis Gionis, Marek Badowski oraz Pavel Sirucek. Być może zostaną oni wzmocnieni którymś z naszych Japońskich zawodników, czyli Masakim Yoshidą, bądź też Kaiem Konishim. Mimo świetnego debiutu 13-letniego Miłosza Redzimskiego w ostatnim zwycięskim meczu z Poltarexem Pogonią Lębork w LOTTO Superlidze, raczej wychowanek grodziskiej Akademii nie wystąpi w tak ważnym meczu.

Specjalnie na taką okazję organizatorzy przygotują dla wszystkich obecnych kibiców konkursy z nagrodami. W tak ważnym dla Bogorii spotkaniu bardzo ważne będzie wsparcie każdego kibica. Do zobaczenia 17 stycznia w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.