Bogoria w wielkim finale LOTTO Superligi

You are currently viewing Bogoria w wielkim finale LOTTO Superligi

Grodziski zespół w drugim spotkaniu półfinałowy fazy play-off pokonał we własnej hali przy ulicy Westfala  3:0 AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Pierwszy mecz w Gdańsku wygrała drużyna AZS-u 3:2, dzięki czemu Bogoria w dwumeczu zwyciężyła 5:3 i awansowała do meczu o tytuł Mistrza Polski.

Każdy z zawodników trenera Tomasza Redzimskiego rozegrał w piątkowe popołudnie świetne zawody. Mecz świetnie rozpoczął Panagiotis Gionis, który pokonał 3:0 leworęcznego Szymona Malickiego. Pierwsze dwa sety Grek wygrywał z dużą przewagą. Trzeciego lepiej rozpoczął kapitan AZS-u, który w pewnym momencie prowadził już 8:4. Od tego momentu lider Bogorii wszedł na swój najwyższy poziom i fenomenalnym forhandem po prostej przypieczętował zwycięstwo w tej partii 13:11.

Przy prowadzeniu naszej drużyny do stołu podszedł Pavel Sirucek , który po najbardziej wyrównanej grze piątkowego popołudnia zwyciężył 3:1 w setach Mistrza Polski w singlu Patryka Chojnowskiego. Z perspektywy całego meczu była to kluczowa gra. Pavel był bardzo równy przez całe spotkanie i nie miał większych wahań w swojej grze, czego nie można powiedzieć o Chojnowskim, któremu przydarzały się słabsze momenty w grze.

Kropkę nad i postawił 14-letni Miłosz Redzimski, który 3:0 w setach okazał się lepszy od Tomasza Tomaszuka. Z pewnością Miłoszowi pomogło to, że podchodził do spotkania przy prowadzeniu Bogorii 2:0. Młody zawodnik Bogorii jedynie w pierwszym secie miał większe problemy z grą przeciwnika. Tomaszuk prowadził w nim już 10:8, jednak zepsuł serw, a potem Miłosz rozegrał trzy dobre akcje wygrywając tą partię na przewagi.  Wygrana wychowanka naszej Akademii Tenisa Stołowego przypieczętowała awans Bogorii już do 14 finału LOTTO Superligi.

W nim zmierzymy się z Dekorglassem Działdowo lub Sokołów S.A. Jarosław. Pierwszy mecz między tymi drużynami ekipa z Jarosławia wygrała 3:1. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę w Działdowie. W finale Bogoria powalczy o ósmy tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.  Przypomnijmy, że ekipa z Podkarpacia broni w tym sezonie tytułu, który wywalczyła po przedwczesnym zakończeniu ostatnich rozgrywek. Bogoria z kolei ostatni raz po tytuł mistrzowski sięgnęła w 2019 roku, kiedy to w finale pokonała właśnie ekipę Dekorglassu. Termin spotkania finałowego nie jest jeszcze znany.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0

Panagiotis Gionis – Szymon Malicki 3:0 (11:5, 11:6, 13:11)

Pavel Sirucek – Patryk Chojnowski 3:1 (11:7, 10:12, 11:6, 11:4)

Miłosz Redzimski – Tomasz Tomaszuk 3:0 (13:11, 11:8, 11:6)

Pierwszy mecz: 3:2 dla AZS-u Gdańska. Awans do finału: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.