Bogoria szybko wraca na zwycięski szlak

You are currently viewing Bogoria szybko wraca na zwycięski szlak

Pewne zwycięstwo 3:0 na AZS AWFIS Baltą Gdańsk w czwartkowy wieczór odnieśli zawodnicy Bogorii. Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego utrzymać drugi miejsce w tabeli LOTTO Superligi.

Po poniedziałkowej porażce w ważnym spotkaniu z PKS Kolping Frac Jarosław zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego szybko chcieli się zrehabilitować. Okazja nadarzyła się bardzo szybko bo w meczu z zespołem Balty Gdańsk podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego byli zdecydowanym faworytem. Pierwszy mecz między tymi zespołami w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a zakończył się pewną wygraną naszej drużyny 3:0. Nie inaczej było wczoraj, gdzie w trzech pojedynkach singlowych Dartom Bogoria straciła tylko dwa sety. Najbardziej zacięte spotkanie zagrali aktualny Mistrz Polski w singlu Patryk Chojnowski oraz Panagiotis Gionis. Borykający się od dłuższego czasu z przeziębieniem Panos stanął na wysokości zadania i pokonał zawsze dobrze grającego z defensorami Chojnowskiego 3:0 w setach.

Pozostałe dwa pojedynki nie miały większej historii. W grze otwarcia Pavel Sirucek pokonał Bartosza Sucha 3:0 w setach. W przeszłości Such zdobywał medale Mistrzostw Europy seniorów w drużynie, jednak od dłuższego czasu nie prezentuje już tak wysokiej dyspozycji jak przed laty. Swojego przeciwnika jeszcze bardziej zdominował wracający po kontuzji do składu Marek Badowski. Popularny Bany Mateuszowi Troce w trzech setach oddał zaledwie 11 punktów, co potwierdza jego ogromną dominację w tej grze. Wygrana Bogorii oprócz trzech punktów do ligowej tabeli pozwoliła utrzymać drugie miejsce w tabeli Superligi. Aktualnie nasi zawodnicy mają 38 punktów i do pierwszego miejsca, które zajmuje PKS Kolping Frac Jarosław tracą zaledwie dwa punkty. Pierwsze dwa miejsca po rundzie zasadniczej są o tyle istotne, gdyż dają od razu awans do półfinału play-off. Drużyny z miejsc 3-6 powalczą o ten awans w dodatkowej rywalizacji. Kolejna okazja do poprawienia dorobku punktowego nadarzy się już w najbliższą niedzielę. W hali sportowej przy ulicy Westfala Bogoria podejmie 3S Polonię Bytom, która aktualnie w ligowej tabeli zajmuje wysokie czwarte miejsce. Oprócz wysokiego poziomu kibice mogą szykować się na powrót do grodziskiej hali Roberta Florasa, który przez wiele lat występował w naszym klubie. Początek rywalizacji o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.