Kolejna wygrana dziewczyn w I lidze

You are currently viewing Kolejna wygrana dziewczyn w I lidze

Bardzo ważne spotkanie w sobotnie popołudnie rozegrały zawodniczki Dartom Bogorii przeciwko drużynie LUKS Agro-Sieć Chełmno. Podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka zwyciężyły 7:3, rewanżując się zespołowi z Chełmna za porażkę w I rundzie.

W Chełmnie nasze dziewczyny uległy 4:6 i była to jedna z ich dwóch porażek w całym sezonie ligowym. Z pewnością nasze ambitne tenisistki miały ochotę się zrewanżować za porażkę i utrzymać pozycję lidera I ligi grupy północnej. Mecz rozgrywany w naszej sali treningowej przy ulicy Kilińskiego 8a od początku toczył się po myśli naszej młodej drużyny.

Już po pierwszych grach singlowych zawodniczki Bogorii prowadziły najpierw 2:0, a chwilę później 4:0. Po grach deblowych zwycięstwo naszego zespołu mogło być już przesądzone. Na pierwszym stole zwyciężyły Martyna Lis i Ola Falarz. Na drugim z kolei Mistrzynie Polski Młodziczek w deblu Zosia Śliwka i Tosia Zembowicz uległy duetowi Marta Drąg/Piłat Agnieszka 2:3 w setach i 10:12 w decydującej partii. Chwilę później zwycięstwo w całej rywalizacji przypieczętowała jednak Martyna Lis. Martyna świetnie się prezentowała tego dnia zdobywając komplet 2.5 punktu. Z takim samym dorobkiem mecz zakończyła nasza kapitan Ola Falarz, który zwyciężyła pojedynek na 7:3. Po jednym punkcie z kolei dołożył najmłodsza w naszej ekipie Zosia Śliwka oraz zmagająca się ostatnio z kontuzją Kasia Trochimiuk. Kasi należą się duże słowa uznania za niezwykły hart ducha i determinację przy stole.

Dzięki wygranej tenisistki Bogorii zrobiły kolejny krok w stronę barażu o awans do ekstraklasy kobiet. Aktualnie zajmują one pierwsze miejsce w ligowej tabeli i o dwa punkty wyprzedzają drużyny ATS-u Białystok oraz MRKS-u Gdańsk. Do końca sezonu zasadniczego naszym dziewczynom, które debiutują na szczeblu I ligi pozostały tylko trzy spotkania, w tym jedno właśnie z ekipą z Gdańska. W przypadku zwycięstwa zapewnią one sobie pierwsze miejsce I ligi grupy północnej i o awans do ekstraklasy kobiet zagrają z drużyną, która zajmie drugie miejsce w grupie południowej. W linku poniżej znajdziecie szczegółowe wyniki tego spotkania:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/mecz/?id=4629