Minimalna porażka u siebie z Toruniem

You are currently viewing Minimalna porażka u siebie z Toruniem

Mimo prowadzenia 2:1 w meczu naszej drużynie nie udało się pokonać Energi- Manekin Toruń. Goście zwyciężyli 3:2 dzięki świetnej grze swojego Japończyka Taimu Arinobu, który wygrał dwie gry pojedyncze.

Spotkanie w hali sportowej przy ulicy Westfala zostało rozegrane o nietypowej dla zawodników 11 godzinie. Mimo to od początku widzieliśmy grę na bardzo wysokim poziomie. Panagiotis Gionis rozegrał bardzo dobry pojedynek z Tomaszem Kotowskim, który lubi grać przeciwko tenisistom grającym stylem defensywnym. Grek po czterech zaciętych setach zwyciężył 3:1 wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie. Drugi raz Bogoria prowadziła po pewnej wygranej Pavla Sirucka z Konradem Kulpą w trzecim pojedynku. Pavel zwyciężył 3:0 w setach i w tym momencie Bogoria prowadziła 2:1. Niestety tego dnia nasi zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na Taimu Arinobu. Niepokonany do tej pory w LOTTO Superlidze Azjata najpierw nie dał większych szans Markowi Badowskiemu zwyciężając 3:0. Drugi raz Arinobu wyrównał stan rywalizacji pokonując 2:1 w setach Panosa, chociaż to nasz zawodnik wygrał pierwszego seta 12:10.

O zwycięstwie w całym meczu miała zatem zadecydować gra podwójna. Był to pierwszy debel w tym sezonie w hali sportowej przy Westfala. Marek Badowski i Pavel Sirucek mieli trudne zadanie, gdyż Konrad Kulpa oraz Tomasz Kotowski dwa razy z rzędu sięgali po medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej. Zgrana para Kotowski/Kulpa pokonała Banego i Sira 2:0 w setach przesądzając ostatecznie o wygranej drużyny z Grodu Kopernika. Za porażkę 2:3 Bogoria może sobie dopisać jeden punkt w tabeli LOTTO Superligi. W tabeli w której podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują drugie miejsce i mają sześć punktów straty do Kolpingu Frac Jarosław przy jednym meczu mniej. Mamy jednak dosyć bezpieczną przewagę nad trzecim Dekorglassem Działdowo, który wyprzedzamy o cztery oczka i również mamy jeden mecz rozegrany mniej. Dzisiaj jednak zawodnicy Bogorii nadrobią zaległości ligowe, gdyż o godzinie 18 zagrają w Bydgoszczy z ZOOleszcz Gwiazdą. W przypadku zwycięstwa zapewnią sobie już przynajmniej drugie miejsce w ligowej tabeli, dający bezpośredni awans do półfinału fazy play-off.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Energa Manekin Toruń 2:3
Panagiotis Gionis – Tomasz Kotowski 3:1 (9:11, 11:8, 11:6, 12:10)
Marek Badowski – Taimu Arinobu 0:3 (8:11, 4:11, 8:11)
Pavel Sirucek – Konrad Kulpa 3:0 (12:10, 11:9, 11:5)
Panagiotis Gionis – Taimu Arinobu 1:2 (12:10, 4:11, 7:11)
Marek Badowski/Pavel Sirucek – Tomasz Kotowski/Konrad Kulpa 0:2 (7:11, 9:11)