Zosia Śliwka ponownie na podium Grand Prix Polski

Adeptka naszej Akademii po raz kolejny potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. W rozgrywanym w Sępólnie Krajeńskim Grand Prix Polski Zosia wywalczyła brązowy medal, na wysokim piątym miejscu w tej samej kategorii turnieju ukończyła Milena Mirecka.

Od piątku do niedzieli barwy Bogorii w ogólnopolskim turnieju do lat 13 reprezentowało aż 8 zawodników. W piątkowych eliminacjach walczyli Kuba Dobosz, Piotr Garwoła oraz debiutująca w turnieju tej rangi Zuzia Gutkowska. Z całej trójki najbliżej awansu do turnieju głównego był 10-letni Kuba, który po wygraniu czterech gier o awans do turnieju głównego rywalizował z Aleksem Maciaszczykiem. Mimo dzielnej walki Kuba uległ zawodnikowi Spójni Warszawa 2:3 i nie awansował do zawodów głównych. Sztuka ta nie udała się również Piotrkowi oraz Zuzi.

W sobotę do walki ruszyła piątka naszych adeptów, którzy miała zapewniony start w turnieju głównym ze względu na wysoką pozycję w rankingu ogólnopolskim. Byli to: wspomniana Zosia, Tosia Zembowicz, Milena Mirecka, Ola Oskiera oraz Kamil Sadowski. Świetnie w turnieju grupowym zaprezentowały się wszystkie nasze dziewczyny, które pewnie wygrały swoje trzy pojedynki i zajęły pierwsze miejsca premiujące awansem do najlepszej 32 zawodów. Niestety ta sztuka nie udała się Kamilowi, który decydujący pojedynek o wyjście z grupy przegrał po zaciętym boju 2:3 w setach przez co zajął trzecie miejsce w swojej grupie. W pojedynku o przedział również musiał uznać wyższość przeciwnika i zawody ukończył na miejscach 41-48.

Po wyjściu z grup w sobotni wieczór o awans do 1/8 finału walczyły Zosia, Tosia, Milena i Ola. Zosia z Mileną dosyć pewnie wygrały swoje pojedynki w stosunku 3:1 i 3:0 w setach, awansując do II rundy turnieju pucharowej. Bardzo blisko tego celu była Ola, jednak i ona swoją grę przegrała 2:3 i 10:12 w piątym secie z Nadine Brachaczek. Swój pojedynek przegrała także 1:3 Tosia. Obie jednak z Olą wygrały swój kolejny mecz co dało im miejsca w przedziale 17-24. Dobrą passę z całego turnieju w grze o ćwierćfinał kontynuowały Śliwka i Mirecka. Zosia w 1/8 zwyciężyła 3:0 w setach, zaś Milenie udało się wygrał 3:2 z Julią Wiktor. W ćwierćfinale Zosia nie dała większych szans Julii Bartkiewicz z Międzyzdrojów i wygrywając 3:0 zapewniła sobie awans do półfinału i strefy medalowej Grand Prix Polski. Niewiele brakowało by w półfinale Zosia zagrała właśnie z Mileną, która mierzyła się z najwyżej rozstawioną w całych zawodach Natalią Gaworską. Milena w tym pojedynku prowadziła 1:0 w setach i 10:8 w drugiej partii. Tego seta jak i cały mecz 3:2 wygrała jednak zawodniczka AZS UE Wrocław, a Milena turniej musiała ukończyć na 5. miejscu. Gaworska lepsza była również od Zosi w półfinale, tym razem w stosunku 3:0 w setach. Mimo porażki adeptka naszej Akademii trzeci raz w tym sezonie stanęła na podium Grand Prix Polski i może być zadowolona ze swojego startu. Zosi podobnie jak i reszcie zawodników składamy gratulacje startu i godnego reprezentowania klubu.