Świetne spotkania dziewczyn Bogorii w I lidze

You are currently viewing Świetne spotkania dziewczyn Bogorii w I lidze

W weekend zawodniczki naszego klubu rozegrał dwa spotkania z zespołami z województwa wielkopolskiego. Celem było wygranie obu spotkań i dopisanie czterech punktów do ligowej tabeli. Udało się go osiągnąć w stu procentach.

Młode tenisistki rozegrały dwa świetne spotkania pokonując najpierw w piątek 9:1 Stellę Niechan Gniezno, zaś dzień później w stosunku 8:2 LKTS Luvenę Luboń. Dzięki dwóm wygranym dziewczyny przesunęły się na drugie miejsce w ligowej tabeli, mając taką samą ilość punktów co liderujący zespół Chrobrego Międzyzdroje. Zespół z północy kraju ma jednak rozegrany jeden mecz mniej.

Weekendowe spotkania do bardzo udanych będą mogły zaliczyć nasze Wicemistrzynie Polski w drużynie Martyna Lis oraz Kasia Trochimiuk. Obie wygrały wszystkie cztery swoje pojedynki singlowe. Kasia w piątkowych meczu ze Stellą pokazała ogromny charakter wygrywając dwa pojedynki w stosunku 3:2 w setach. Na chwilę obecną ma bardzo dobry indywidualny bilans gier na drugim stole, który wynosi 17-6. Martyna z kolei odniosła na pierwszym stole wartościowe zwycięstwa nad Emilią Kijok (w piątek) oraz Pauliną Nowacką (w sobotę). Obie zawodniczki znajdują się w ścisłej czołówce rankingu indywidualnego I ligi.

Na pochwały zasługuje również kapitan drużyny Ola Falarz, która w piątek zdobyła 2.5 punktu, zaś w sobotę 1.5. Super gry zagrały również nasze najmłodsze Mistrzynie Polski w drużynie Zosia Śliwka, Milena Mirecka i Tosia Zembowicz. Zosia wygrała dwa single, Milena zaś jednego z dwóch, przegrywając sobotni pojedynek 2:3 w setach. Tosia wystąpiła z kolei z Zosią w grach podwójnych i w sobotę pokonały mocną parę z Lubonia.

Z pewnością oprócz dobrych wyników naszej kobiecej drużyny w debiutanckim sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym cieszy również zaangażowanie i walka przy stole.. Wszystkie wyniki naszych spotkań można znaleźć w linku poniżej.