Druga runda w singlu i ćwierćfinał w deblu Góry

W dniu wczorajszym start w Pro Tourze Warsaw Polish Open zakończył Daniel Górak. Jego najlepszy rezultat w warszawskim turnieju to ćwierćfinał gry podwójnej.

Daniel piątkowy turniej główny rozpoczął od spotkania z młodym Franzucem Canem Akkuzu, który do drabinki głównej musiał przedzierać się przez eliminacje. Zawodnik Bogorii bardzo dobrze otworzył to spotkanie wygrywając pierwszego seta 11:4. Następne dwie partie padły jednak łupem Francuza i to on po trzech setach prowadził 2:1. Na szczęście Góra nie zawiódł polskiej publiczności na Torwarze i dosyć pewnie zwyciężył trzy następne partie wygrywając cały pojedynek 4:2. Po tym spotkaniu nasz tenisista nie miał nawet godziny przerwy, gdyż w pierwszej rundzie debla w parze z Wang Zeng Yi grał przeciwko francuskiemu deblowi Tristan Flore/Alexandre Cassin. Mimo, że Góra i Wandżi w ostatnim czasie nie występowali ze sobą w grze podwójnej po bardzo wyrównanym boju zwyciężyli 3:2 i 14:12 w ostatnim secie, awansując tym samym do najlepszej ósemki zawodów.

Po tym spotkaniu Daniel mógł wreszcie chwilkę odpocząć. O godzinie 19.20 stanął do boju na przeciw Srebrnego Medalisty ostatnich Drużynowych Mistrzostw Świata Maharu Yoshimury. Pierwsze trzy sety to bardzo dobra i agresywna gra podopiecznego trenera Tomasza Redzimskiego, dzięki której prowadził 2:1 w setach. Jednak w kolejnych partiach tenisista z Japonii potwierdził dlaczego obecnie jest 21 rakietą na świecie i ostatecznie wygrał cały mecz 4:2. Z perspektywy naszego zawodnika szkoda szczególnie ostatniego seta gdzie walka toczyła się punkt za punkt, jednak więcej zimnej krwi w decydujących dwóch akcjach zachował gracz z Kraju Kwitnącej Wiśni wygrywając tą partię 11:9. Liczyliśmy, że po odpadnięciu Daniela z turnieju singlowego, uda się w deblu awansować do sobotnich półfinałów. Na parę Górak/Zeng Yi w ćwierćfinale czekał bardzo mocny i dobrze zgrany debel Lee Sangu i Jung Youngsik, który wciąż reprezentuje barwy Bogorii. Umiejętności tego dnia starczyło polskiemu deblowi tylko na zwycięstwo w pierwszym secie 13:11. Kolejne trzy partie to jednak zdecydowana dominacja Koreańczyków z Południa, którzy zwyciężyli w całym pojedynku 3:1. W półfinale gry podwójnej Jung wraz ze swoim partnerem zagrają dzisiaj przeciwko Japończykom Niwa Koki/Maharu Yoshimura. Koreański tenisista Bogorii pozostaje również w grze turnieju singlowego. Jego rywalem w walce o awans do ćwierćfinału będzie Kenta Matsudaira z Japonii. Początek tego spotkania dzisiaj o godzinie 13.50.