Podsumowanie zmagań Bogorii w Lotto Superlidze

You are currently viewing Podsumowanie zmagań Bogorii w Lotto Superlidze

W środę Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął decyzję o zakończeniu sezonu rozgrywek na szczeblu centralnym w związku z postępującą pandemią wirusa COVID-19. Dla naszego klubu ta decyzja oznaczała, że sezon 2019/2020 zakończyliśmy jako drugi zespół LOTTO Superligi. Pokusiliśmy się o krótkie podsumowanie zmagań naszych Bogorii w zakończonym już sezonie.

Wyniki LOTTO Superligi zostały uznane po rozegraniu 20 kolejek ligowych, w których Bogoria uzbierała 47 punktów. Zwycięzca Superligi Kolping Frac Jarosław tych oczek wywalczył 52, zaś trzeci Dekorglass Działdowo 42. Na te 47 punktów złożyło się aż 15 zwycięstw i tylko 5 porażek. Jeśli chodzi zaś o bilans indywidualnych gier to nasi zawodnicy wygrali 54 single oraz deble, zaś przegrali takich starć 24. Co ciekawe więcej punktów w zakończonym sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wywalczyli na wyjazdach (24 oczka). W roli gospodarza odnieśliśmy 7 zwycięstw i zanotowaliśmy trzy porażki, jednak jedna z nich z Dekorglassem miała miejsce, kiedy mecz rozgrywany był na Stadionie Narodowym w ramach akcji Pingpongowy Narodowy.

Wracając do spotkań wyjazdowych, to Panos, Marek, Pavel, Masaki i Miłosz zanotowali na początku serię aż ośmiu zwycięstw, najdłuższą w lidze jeśli chodzi o mecze w roli gości. W tych ośmiu wygranych spotkaniach były te z Kolpingiem 3:2 oraz z Dekorglassem 3:1. Dopiero w ostatnich dwóch meczach wyjazdowych Dartom Bogoria poniosła dwie porażki w stosunku 3:2, najpierw z Dojlidami Białystok, a następnie z LOTTO ZOOleszczą Gwiazdą Bydgoszcz. Jeśli chodzi o najdłuższą serię zwycięstw to wynosiła ona aż 11, właśnie tyle spotkań wygrali nasi tenisiści między 3, a 13 kolejką.  Dopiero ta zwycięska seria została przerwana w 14. kolejce LOTTO Superligi, kiedy we własnej hali ulegliśmy 3:1 ekipie z Jarosławia. Gorszy moment nasz zespół miał w ostatnich spotkań. 3 spośród 5 porażek, nasi zawodnicy przegrali w ostatnich czterech meczach. Co ciekawe aż 4 razy mecze przegrywaliśmy w stosunku 3:2, kiedy o losach meczu decydowała gra podwójna. Najwięcej raz z kolei swoje pojedynki Bogoria wygrywała 3:0, dopisując trzy punkty do ligowej tabeli.

Patrząc na wyniki w LOTTO Superlidze możemy być zadowoleni z dorobku punktowego oraz z wywalczonego miejsca w ligowej tabeli. Oczywiście pozostał lekki niedosyt, ze względu, że nie udało się dokończyć ligi w normalnych warunkach i powalczyć o tytuł mistrzowski w play-offach. Jednak całkowicie trzeba zrozumieć i zaakceptować decyzję związku, tak by całkowicie nie narażać niczyjego zdrowia.