Cenna wygrana w Toruniu

You are currently viewing Cenna wygrana w Toruniu

Początek piątkowego spotkania Lotto Superligi przebiegał pod dyktando Energi-Manekin Toruń. Jednak jedna wygrana gra singlowa to wszystko na co pozwolili gospodarzom tenisiści Bogorii. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu nasi zawodnicy zwyciężyli 3:1.

Rywalizacja drugiej i trzeciej ekipy w ligowej tabeli miała dwóch bohaterów, obu z grodziskiego zespołu. Pierwszym z nich był Panagiotis Gionis. Niezawodny Grek wygrał dwie gry singlowe, potwierdzając kolejny raz, że jest chyba najlepszym i najrówniejszym zawodnikiem grającym w ostatnich sezonach Superligi. Panos co prawda miał spore problemy by wygrać z, dobrze radzącym sobie w grze z defensorami, Tomaszem Kotowskim. Ostatecznie nasz gladiator zwyciężył 3:2 w setach.

W drugiej grze z Damianem Węderlichem, Grek wygrał już bardzo pewnie 2:0 w setach. Węderlich z kolei w grze otwarcia pokonał 3:2 w setach Chińczyka z Bogorii Suna Shiyu. Sun miał swoje szanse w tym meczu, prowadził nawet 2:1 w setach. Jednak to leworęczny tenisista Energii wyszedł zwycięsko z tego starcia. Dla ekipy z Grodu Kopernika, jak wspominaliśmy był to jedyny zwycięski singiel tego wieczoru.

Drugim bohaterem meczu był bez wątpienia Michał Gawlas. Nasz piórkowiec rozegrał świetną partię przeciwko Konradowi Kulpie. Warto wspomnieć, że Kulpa doszedł w ostatnim turnieju Grand Prix Polski do finału, w którym uległ Miłoszowi Redzimskiemu. Michał, który nie był faworytem tego starcia świetnie otworzył mecz, zwyciężając w dwóch pierwszych setach. W trzecim prowadził 7:5 i od tego czasu przebieg meczu mocno się zmienił. Tenisista Energi najpierw wyszarpał trzeciego seta, a potem wygrał również czwartego. Piąty decydujący set to jednak popis Michała i wygrana w nim 11:2. Zwycięstwo z Konradem Kulpą to dla 17-letniego zawodnika Bogorii zdecydowanie najcenniejsza wygrana w jego karierze.

Trzy punkty wywalczone w Toruniu pozwoliły zawodnikom trenera Tomasza Redzimskiego powrócić na fotel lidera LOTTO Superligi. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego o jeden punkt wyprzedzamy LOTTO Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz.

Następny mecz grodziscy tenisiści zagrają już w najbliższy poniedziałek. Również na wyjeździe zmierzą się z kolejnym wymagającym przeciwnikiem Sokołów S.A. Jarosław.

Energa-Manekin Toruń – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Damian Węderlich – Sun Shiyu 3:2 (6:11, 11:8, 6:11, 11:8, 11:4)
Tomasz Kotowski – Panagotis Gionis 2:3 (8:11, 11:8, 6:11, 11:9, 8:11)
Konrad Kulpa – Michał Gawlas 2:3 (7:11, 9:11, 11:8, 11:6, 2:11)
Damian Węderlich – Panagiotis Gionis 0:2 (3:11, 9:11)