Bezbłędna drużyna Bogorii z awansem do III ligi

You are currently viewing Bezbłędna drużyna Bogorii z awansem do III ligi

 

Kolejne podsumowanie występów ligowych dotyczy naszej III drużyny, która w sezonie 2019/2020 występowała w rozgrywkach mazowieckiej IV ligi. Zespół prowadzony przez trenera Zbyszka Grześlaka okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie 12 spotkań, dzięki czemu uzyskał awans do wyższej ligi.

 Wyczyn trzeciej drużyny Bogorii robi większe wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę, że występowali w nim niemal wyłącznie nasi kadeci i juniorzy. Kilka spotkań singlowych zagrał również sam trener Zbyszek. Wspomniane 12 zwycięstw ligowych, przełożyło się również na świetny bilans spotkań indywidualnych, który wynosił 104:25. Gdy przyjrzeć się bliżej szczegółowym wynikom to można zauważyć, że tylko dwa spotkania były dosyć wyrównane.

Szczególnie mecz na zakończenie I rundy zasadniczej z Transluk SRS Łomna miał zacięty przebieg. Spotkanie, które cały czas było na tzw. „styku” zakończyło się wygraną naszej młodej drużyny 8:6, a decydujący mecz przy stanie 7:6 dla Bogorii Mikołaj Giereło wygrał w stosunku 3:2 w setach. 8:5 z kolei wygraliśmy w wyjazdowym spotkaniu z Wkrą Sochocin. Pozostałe mecze to już duża przewaga i dominacja zespołu trenera Grześlaka.

12 zwycięstw przełożyło się także na 24 punkty w ligowej tabeli, o 4 więcej niż drugi w tabeli zespół z Łomnej. Niestety ze względu na pandemie koronawirusa zarząd mazowieckiego związku podjął decyzję o wcześniejszym zakończeniu rozgrywek, co oznacza, że nasz trzeci zespół uzyska promocję do III ligi. O sile drużyny stanowili w zakończonym sezonie kadeci Akademii Bogorii Jacek Mitas (bilans 17:2), Mikołaj Giereło (14:3) oraz Krzysztof Stąporek (12:6). Bardzo ważne punkty wywalczyli również Jakub Lis i Michał Gawlas (ze świetnym bilansem (9:1). Oprócz nich w IV lidze wystąpili Adam Stąporek, Patryk Pyśk oraz trener Zbyszek. Chłopakom gratulujemy rewelacyjnego sezonu i oczywiście będziemy ściskać za nich kciuki w rozgrywkach III ligi. Przypomnijmy, że w tym sezonie również awans z II do I ligi kobiet wywalczyła drużyna dziewczyn Bogorii. W linku poniżej szczegółowe wynik drużyny Bogorii.

http://ligi.mzts.pl/druzyna/6/41/423/ks-bogoria-iii-grodzisk-mazowiecki/