Marek Badowski najlepszy w LOTTO Superliga Cup!!!

You are currently viewing Marek Badowski najlepszy w LOTTO Superliga Cup!!!

Tenisista Dartom Bogorii zwyciężył w turnieju rozgrywanym w studiu nr 5 TVP Sport, zostawiając w pokonanym gronie siedmiu zawodników należących do czołówki Polski oraz LOTTO Superligi. W finale Bany pokonał w stosunku 32:16 Daniela Góraka.

Turniej, który rozgrywany był w niedzielne popołudnie był świetną promocją tenisa stołowego. Prawie trzygodzinne zawody były na żywo transmitowane w kanale TVP Sport. Oprócz spotkań mężczyzn, został również rozegrany pojedynek kobiet w którym aktualna Mistrzyni Polski Natalia Bajor pokonała 26:22 Paulinę Krzysiek. Dodatkową atrakcją dla kibiców przed telewizorami mógł być pokazowy pojedynek z udziałem Lucjana Błaszczyka oraz Norberta Stolnickiego. Obaj panowie dali świetne show i pokazali, że nie ma chyba rzeczy którą nie da się grać plastikową piłeczką.

Warto również dodać, że zawody rozgrywane były w innowacyjnej 10-minutowej formule, a po pięciu minutach mieliśmy krótką przerwę. Co więcej zawodnicy na wykonanie serwu mieli tylko 10 sekund. Dużą uwagę skupiono również na zachowanie norm higieny np. zawodnicy serwowali tylko i wyłącznie swoimi piłkami, a po grach nie było tradycyjnego podania ręki. Marek Badowski w drodze do zwycięstwa w turnieju pokonał najpierw młodego zdolnego Macieja Kubika 24:22. W ćwierćfinale inny zawodnik Bogorii nie dał większych szans leworęcznemu Chińczykowi Hanowi Qiyao. Los zdecydował, że w półfinale obaj nasi tenisiści spotkali się ze sobą. Dużą przewagę od początku osiągnął Bany, który prowadził w pewnym momencie 19:8. Pavel starał się walczyć do końca, jednak to Badowski wyszedł zwycięsko z tego starcia 25:21.

W finale przeciwnikiem Marka był Daniel Górak, który kapitanem Bogorii był aż przez osiem sezonów. Popularny Góra w drodze do finału odprawił Samuela Kulczyckiego oraz Wang Zeng Yi. W finale sił i dobrej gry na Marka nie starczyło. Zawodnik Bogorii od początku nadawał tempo gry i w bardzo przekonującym stosunku pokonał Góraka, zdobywając od niego dwa razy więcej punktów. Po meczu Marek był zadowolony z całej swojej dyspozycji we wszystkich trzech meczach. Jako główny klucz sukcesu podał dużą pewność w swoich zagraniach oraz robienie małej ilości prostych niewymuszonych błędów. Z pewnością w tym pomogło mu również piątkowe towarzyskie spotkania z Energą Manekin Toruń. Tam nasz zawodnik okazał się lepszy od Konrada Kulpy oraz Tomasza Kotowskiego. Poniżej wszystkie wyniki wczorajszego turnieju.