Zaproszenie na Pingpong na Trawie

Od 4 lipca organizowany jest cykl pikników sportowych przez Polski Związek Tenisa Stołowego o nazwie „Pingpong na Trawie”. W czasie pikników, pod okiem profesjonalnych trenerów można rozwinąć umiejętności sportowe, wziąc udział w turniejach i konkursach z nagrodami, a także spotkać maskotkę zbliżających się Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships, które odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 15-20 września 2020.

Wydarzenie gości w dwóch lokalizacjach, popularnych wśród warszawiaków – w Parku im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz przy ulicy Potockiej w godzinach od 9:00 do 18:00. Na uczestników pikników czekają m.in.

·         nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów;

·          amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami;

·         pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym;

·         gry, zabawy i konkursy sprawnościowe;

·         zajęcia plastyczne dla najmłodszych;

·         spotkania z maskotką Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2020

Udział w piknikach jest bezpłatny. W związku z trwającą epidemią COVID-19 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, jednorazowo na terenie pikniku przebywać będzie mogło do 150 osób. Każdy uczestnik wydarzenia musi posiadać maseczkę ochronną i zobowiązany jest do jej noszenia każdorazowo, gdy niemożliwe jest zachowanie 2 metrów odstępu od pozostałych uczestników pikniku. Na terenie miasteczka piknikowego dostępne będą środki do dezynfekcji, a sprzęt sportowy będzie odkażany w trakcie wydarzenia. Każdy wchodzący na teren pikniku poddany będzie kontroli temperatury ciała.

Terminy i miejsca pikników:

4 i 18 lipca, 1, 15 i 29 sierpnia – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów

11 i 25 lipca, 8 i 22 sierpnia oraz 5 września – teren OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1

Partnerami pikników “Pingpong na trawie” są: Ministerstwo Sportu, LOTTO. Radość wygrywania, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, OSiR Żoliborz – Lodowisko oraz Toyota Bielany.