Prezes Dariusz Szumacher – we wrześniu święto naszego sportu

You are currently viewing Prezes Dariusz Szumacher – we wrześniu święto naszego sportu

Wierzę, że pandemia nas nie zatrzyma i we wrześniu zorganizujemy w Warszawie mistrzostwa Europy będące świętem dyscypliny – mówi Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz klubu sportowego Dartom Bogoria przed czwartkowym spotkaniem z władzami polskiego sportu i kontynentalnej federacji.

Z powodu koronawirusa od kilku miesięcy nie odbywają się żadne międzynarodowe turnieje pingpongowe. Przełomowym wydarzeniem mają być ME na stołecznym Torwarze w dniach 15-20 września.

Polski Związek Tenisa Stołowego wspólnie z Europejską Unią (ETTU) i z pomocą władz całego polskiego sportu, na czele z minister Danutą Dmowską-Andrzejuk i prezesem PKOl Andrzejem Kraśnickim, jest zdeterminowany, aby zorganizować mistrzostwa Starego Kontynentu. Według założonego harmonogramu przygotowujemy się do przeprowadzenia zawodów, które będą świętem tenisa stołowego – podkreślił Dariusz Szumacher.

W czwartek prezes PZTS spotka się z minister sportu Dmowską-Andrzejuk, szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem, prezydentem ETTU Ronaldem Kramerem, prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzejem Kraśnickim i wiceprezesem Związku Zbigniewem Leszczyńskim.

Wierzę, że pandemia nas nie zatrzyma i za dwa miesiące będziemy gościć w stolicy Polski najlepszych zawodników i zawodniczki z całej Europy. Oczywiście liczę na sukces organizacyjny, ale i bardzo dobre występy naszych reprezentantów. Przed dwoma laty w hiszpańskim Alicante Li Qian zdobyła złoty medal, a Katarzyna Grzybowska-Franc brązowy w turnieju indywidualnym. Szansę na bardzo dobre wyniki mają również mężczyźni – dodał szef polskiego tenisa stołowego oraz prezes Bogorii.

Reprezentacje kobiet i mężczyzn na zgrupowaniach w Centralnych Ośrodkach Sportu przygotowują się do ME w Warszawie. W czwartek w konferencji prasowej, które rozpocznie się o godz. 14 w stołecznym Centrum Olimpijskim, uczestniczyć będą również selekcjonerzy Zbigniew Nęcek i Tomasz Krzeszewski, kadrowicze oraz medaliści MŚ i ME Leszek Kucharski i Stefan Dryszel.

W okresie pandemii w Polsce odbywają się turnieje towarzyskie, m.in. Lotto Superliga Cup, Top 12 i Lotto z Gwiazdą. Dwie imprezy wygrał nasz Marek Badowski, zaś ostatnią Samuel Kulczycki.

Źródło PZTS.pl