VI EDYCJA PINGLA CUP 28-29 SIERPNIA

  • Post category:Pingla Cup


Miło nam poinformować, że ogólnopolski turniej dla Skrzatów i Żaków odbędzie się w tym roku. Po wielu miesiącach mamy już dokładną datę zawodów, które jak zawsze odbędą się na hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim, gdzie swoje spotkania w LOTTO Superlidze oraz Lidze Mistrzów rozgrywa drużyna Bogorii.

Początkowo turniej odbywać miał się w terminie czerwcowym. Pandemia koronawirusa oraz obostrzenia z nią związane nie pozwoliły organizatorom czyli klubowi Bogoria zorganizować zawodów w pierwotnym terminie. Na szczęście dzięki dużemu zaangażowaniu osób związanych z grodziskim klubem oraz podmiotów wspierających Pingla Cup odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych. W piątek odbędzie się rywalizacja Skrzatów (2011 i młodsi), zaś w sobotę Żaków (2009 i młodsi). Dla tych dzieci i rodziców, którzy nigdy nie brali udziału w Pingla Cup poniżej trochę więcej szczegółów o tym niezwykłym turnieju, który po raz pierwszy został rozegrany w 2015 roku.

Najważniejszym celem turnieju nie jest wyłonienie zwycięzcy. Głównym celem turnieju jest pobudzenie w dzieciach wyobraźni, że mogą one za kilkanaście lat stanowić o sile tenisa stołowego w naszym kraju. Przy tym mają się świetnie bawić i czerpać radość ze współzawodnictwa z pozostałymi dziećmi. W tym celu organizatorzy przygotowują się wiele miesięcy i dążymy by z roku na rok turniej Pingla Cup był coraz lepszy. Słuchamy opinii dzieci, rodziców i trenerów, to wszystko z zapałem i naszą pasją sprawia, że Pingla Cup jest turniejem wyjątkowym, jedynym takim w Polsce.

Co roku na wszystkich czekają ogromne atrakcje takie, jak:

Warunki do gry i dekoracja: Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 16 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne – w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami – na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące zarówno dzieci, rodziców i trenerów. Plus oznaczenia komunikacyjno-logistyczne tak by każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

WYWIADY: Ten element Pingla Cup od razu przypadł do gustu wszystkim dzieciom. Praktycznie wszyscy są przepytywani przez naszego szalonego reportera. Większość dzieci debiutuje w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up’u Pingla Cup zrealizowane są  wywiady z: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Wywiady później dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz w mediach społecznościowych klubu (Facebook-Pingla Cup 2016). Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji” – mówili rodzice i trenerzy w poprzednich latach.

Możliwość gry z zawodnikami Lotto Superligi: Gdy tylko jeden z zawodników Lotto Superligi pojawi się przy stole kolejka chętnych by sprawdzić się z najlepszymi tenisistami w Polsce zapewne nie będzie się kończyć. Swoich sił w poprzednich latach z Drużynowi Mistrzami Polski Robertem Florasem i Pawłem Fertikowskim próbowali nie tylko uczestnicy Pingla Cup ale również rodzice. Dla wielu będzie to z pewnością pierwsza okazja do pogrania z zawodnikami na takim poziomie. Mamy nadzieję, że za kilka lat to uczestnicy Pingla Cup, będą stanowić o sile polskiego tenisa stołowego.

Rywalizacja z dziećmi z całej Polski: W dwóch pierwszych edycjach Pingla Cup wzięło udział aż 190 dzieci z różnych części Polski. Szczególnie dla Skrzatów i Skrzatek jest to doskonała okazja by móc rywalizować z dziećmi z różnych województw. W trakcie sezonu nie mają nigdzie takiej możliwości.

Wyjątkowa atmosfera: Przy turnieju pracuje blisko 30 osób, dla których tenis stołowy jest największą pasją. Wiele z nich to wolontariusze bez których ten turniej nie byłby taki wyjątkowy. Wszyscy na Sali w trakcie turnieju są do dyspozycji uczestników, rodziców i trenerów. Wszystko po to by po zakończeniu zawodów, wszyscy odliczali dni do następnego Pingla Cup.

Wszystkie te rzeczy razem sprawiają, że Pingla Cup jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się na tle wszystkich turniejów w kraju w tej kategorii wiekowej. Turniej rozgrywany jest w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim