Świetna dyspozycja Marka i Miłosza na zgrupowaniu kadry w Ostródzie

You are currently viewing Świetna dyspozycja Marka i Miłosza na zgrupowaniu kadry w Ostródzie

Od tygodnia Marek Badowski i Miłosz Redzimski uczestniczą w zgrupowaniu kadry Polski seniorów w Ostródzie. Na początku tygodnia rozegrany został turniej wewnętrzy, który zwyciężył Marek wyprzedzając Kubę Dyjasa i Patryka Chojnowskiego. W gronie 12 zawodników świetnie spisał się Miłosz. Adept naszej Akademii będący najmłodszym zawodnikiem w stawce zajął wysokie piąte miejsce.

Marek okazał się najlepszy w grach wewnętrznych na  1,5 miesiąca przed Mistrzostwami Europy, które zostaną rozegrane na warszawskim Torwarze. W turnieju uczestniczyło 12 zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy. Rozstawieni zostali Jakub Dyjas, Marek Badowski i Patryk Chojnowski, a pozostali tenisiści stołowi byli dolosowywani. Rozstawieni zwyciężyli w swoich grupach, Kuba Dyjas i Patryk Chojnowski wygrali wszystkie swoje gry, zaś Marek Badowski przegrał mecz z Tomkiem Kotowskim 1:3, ale awansował dzięki lepszemu bilansowi setów.

W finale obowiązywał system każdy z każdym. Z kolei zawodnicy z 2 miejsc w grupach rywalizowali o pozycje 4-6, następni o 7-9 i 10-12. Każdy rozegrał po 5 pojedynków. W fazie finałowej Marek Badowski, najpierw przegrał z Patrykiem Chojnowskim 2:3, ale w ostatniej grze pokonał Kubę Dyjasa 3:0. Z kolei Kuba wygrał z Patrykiem 3:1. W ten sposób wszyscy mieli po 1 zwycięstwie i porażce, lecz Marek najlepszy bilans setów.

Marek Badowski wcześniej triumfował w zawodach Lotto Superliga Cup w Warszawie i TOP 12 w Grodzisku Mazowieckim. W Ostródzie potwierdził, że jest cały czas w dobrej formie, co jest dobrym prognostykiem dla reprezentacji Polski oraz Dartomu Bogorii przed inauguracją Lotto Superligi 4 września. Wówczas Bogoria we własnej hali o godzinie 18 podejmie Palmiarnię Zielona Góra. Czwarty w Ostródzie był Konrad Kulpa, piąty Miłosz Redzimski, szósty Tomasz Kotowski, siódmy Patryk Zatówka, ósmy Przemysław Walaszek, dziewiąty Kacper Petaś, dziesiąty Artur Grela, jedenasty Marco Golla, dwunasty Szymon Kolasa.