Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym 2020 przełożone

You are currently viewing Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym 2020 przełożone

Od 15 września Warszawa miała być stolicą europejskiego i światowego tenisa stołowego. Niestety nieustająca pandemia koronawirusa nie pozwoliła władzom Polskiego Związku zorganizować prestiżowej imprezy jaką są Mistrzostwa Europy. Wczoraj zarząd europejskiej federacji ETTU  podjął decyzję o przesunięciu tej imprezy na późniejszy termin.

Bezpieczeństwo zawodników, trenerów, delegatów, personelu i partnerów jest naszym priorytetem. Dziękujemy Prezesowi Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Panu Dariuszowi Szumacherowi, Zarządowi PZTS, pracownikom Związku oraz Partnerom lokalnym za trud pracy wykonanej na przestrzeni ostatnich miesięcy oraz za dołożenie wszelkich starań, aby Mistrzostwa mogły odbyć się we wrześniu pomimo panującej pandemii. W podjęciu przez Zarządu ETTU trudnej, aczkolwiek jednogłośnej decyzji, znaczącą rolę odegrały ograniczenia w podróżowaniu po Europie. Wszystkie organizacje członkowskie powinny mieć jednakowe możliwości uczestnictwa w Mistrzostwach. Organizacja turnieju przy obowiązujących obecnie ograniczeniach byłaby nieuczciwa.” – powiedział Prezydent ETTU, Ronald Kramer.

Jest nam niezmiernie przykro, że z powodu COVID-19, Europejska Rodzina Tenisa Stołowego nie będzie mogła we wrześniu spotkać się w Warszawie. Chciałbym podziękować ETTU i ITTF za wsparcie uzyskane przez minione tygodnie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, które przez wzgląd na bezpieczeństwo uczestników nie będzie mogło dojść do skutku we wrześniowym terminie. Niemniej jednak, Zarząd PZTS oraz nasi Partnerzy, z niecierpliwością czekają na powitanie wszystkich na warszawskich Mistrzostwach Europy w nowym terminie.” – skomentował Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Dartom Bogorii, Dariusz Szumacher.

Niemal pewny startu w Mistrzostwach Starego Kontynentu był nasz Marek Badowski. Z szansami na udział w tej imprezie był również robiący ostatnio bardzo szybkie postępy Miłosz Redzimski. Obaj nasi zawodnicy od wczoraj znajdują się na zgrupowaniu kadry Polski seniorów w Sępólnie Krajeńskim. Nowa data Mistrzostw Europy zostanie potwierdzona w późniejszym terminie.