Znamy wszystkie składy w rozgrywkach LOTTO Superligi

You are currently viewing Znamy wszystkie składy w rozgrywkach LOTTO Superligi


Wczoraj minął termin zgłoszeń do rozgrywek ekstraklasy mężczyzn. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dartom Bogoria pozostała w niezmienionym składzie w porównaniu do wcześniejszych rozgrywek. W I drużynie znalazło się trzech młodych zawodników.

Są nimi Michał Gawlas, Patryk Pyśk oraz wychowanek naszej Akademii Tenisa Stołowego Miłosz Redzimski. To właśnie Miłosz prawdopodobnie będzie najczęściej pojawiającym się przy stole naszym młodym zawodnikiem. Czyniący z roku na rok bardzo szybkie postępy Medalista Mistrzostw Świata Kadetów jak równy z równym walczy z najlepszymi seniorami w kraju. Miłosz ostatnio bardzo dobrze prezentował się w trakcie obozów reprezentacji seniorów, gdzie w jednym z turniejów kontrolnych zajął wysokie piąte miejsce.

Oprócz wspomnianej trójki w składzie oczywiście znaleźli się Marek Badowski, Pavel Sirucek i Panagiotis Gionis. To właśnie ta trójka dała Bogorii w 2019 roku Drużynowe Mistrzostwo Polski, a ostatni sezon zakończyli na drugim miejscu. Zgłoszeni zostali również Japończycy Masaki Yoshida i Kai Konishi, jednak ich obecność zależeć będzie od sytuacji na świecie związanej z pandemią koronawirusa.

W ostatnich dniach dużo transferów przeprowadzały pozostałe drużyny. Do Bytomia dołączyli mocny Tajwańczyk Liao  Chen-Tang i Chińczyk Ren Bowen. ż pięciu zawodników zagranicznych do nowego sezonu zgłosiła Energa-Manekin Toruń. Barw drużyny z Grodu Mikołaja Kopernika bronić będą m.in. Taimu Arinobu, Yuki Hirano, Ryohei Kanoya, Yuki Matsuyama, Ng Pak Nam oraz krajowi zawodnicy Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich i Przemysław Walaszek.

agranicznych nazwisk nie zabraknie także w Grudziądzu. Olimpia-Unia parafowała umowy z Maximem Chaplyginem (Rosja), Kwak Yu Binem (Korea Południowa) i Yu Khinhangiem (Azerbejdźan). Trzech stranieri w swoim zespole będą miały także Uczelnia Państwowa Zamość (Andrew Baggaley, Konstantinos Angelakis, Ihor Zavadskyi) i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów (Hiromitsu Kasahara, Park Chan-Hyeok, Wang Jianan). Ten ostatni zespół wzmocnił się w okresie transferowym jeszcze Bartoszem Suchem, byłym Indywidualnym Mistrzem Polski.

Z racji przełożenia terminu Mistrzostw Europy przesunięty został również start LOTTO Superligi. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 14 września. Bogoria jeśli nie przełoży swojego spotkania w I kolejce podejmie Palmiarnię Zielona Góra. W poniższym linku znajdziecie składy wszystkich drużyn LOTTO Superligi na sezon 2020/2021.

https://www.pzts.pl/pliki/2021/ligi/sklady_sm.pdf