Worek medali naszych adeptów w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików

Hala sportowa przy ulicy Westfala 3a była w niedzielę areną zmagań pierwszych po pandemii Mistrzostw Województwa Mazowieckiego. W turnieju dzieci do lat 13 młodzi zawodnicy Bogorii wywalczyli pięć medali, w tym dwa złote.

Bohaterką zawodów okazała się Zosia Śliwka, która w gronie Młodziczek zwyciężyła w singlu oraz w deblu, w parze ze swoją koleżanką klubową Tosią Zembowicz. Zosia w drodze do zwycięstwa w grze indywidualnej pokonała trzy przeciwniczki, w tym w finale właśnie Tosię, która w singlu wywalczyła srebrny medal. Mecz ten stał na wysokim poziomie i zakończył się wygraną Śliwki 3:1 w setach. Z kolei w finale gry podwójnej dziewczyny pokonały Katarzynę Rajkowską oraz reprezentującą barwy Bogorii Milenę Mirecką. Milena była także blisko medale w singlu, po przegranym 1:3 półfinałowym spotkaniu z Tosią mecz o trzecie miejsce przegrała ona minimalnie 2:3 w setach.

Piąty medal, tym razem w grze podwójnej młodzików zdobyli Kamil Sadowski oraz najmłodszy w naszej ekipie Kuba Dobosz. Chłopaki również w deblu wygrali trzy pojedynki, wszystkie w stosunku 3:0, a jedynej porażki doznali w półfinale 2:3 w setach z parą Fabian Sprzączak/Dawid Budzich. Wspomniany Kuba niedzielny turniej może zaliczyć do bardzo udanych, bo zajmując drugie miejsce w eliminacyjnym turnieju wywalczył awans do Mistrzostw Polski. To świetny rezultat w gronie 48 zawodników, którzy od Kuby są o trzy lata starsi. Turniej o Mistrzostwo Mazowsza Kuba ukończył na piątym miejscu. Przed nim na czwartej pozycji z kolei uplasował się Kamil, który miał już wcześniej zapewniony start w Mistrzostwach Polski Młodzików.

W turnieju eliminacyjnym wzięli również udział Tomek Fabisiak oraz Zuzia Gutkowska. Tomek turniej ukończył na 9. pozycji, najwyższym w historii swoich startów w tej kategorii wiekowej. Zuzia zaś uplasowała się na 17. miejscu. W turnieju deblowym oboje ze swoimi partnerami z innych klubów dotarli do ćwierćfinałów i zawody ukończyli na piątym miejscu.