Pewne zwycięstwo Bogorii na inaugurację sezonu LOTTO Superligi

You are currently viewing Pewne zwycięstwo Bogorii na inaugurację sezonu LOTTO Superligi


Wygraną 3:0 nad Palmiarnią Zielona Góra sezon 2020/2021 rozpoczęli podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego. Najbardziej zacięty i wyrównany przebieg miało spotkanie Miłosza Redzimskiego z Mateuszem Zalewskim, w którym górą był nasz zawodnik 3:2 w setach.

Ponad pół roku minęło od ostatniego spotkania ligowego naszej drużyny. Sezon 2019/2020 musiał zostać przedwcześnie zakończony przez pandemię związaną z wirusem COVID-19, a 2020/2021 rozpoczął się z niewielkim opóźnieniem. To wszystko sprawiło, że zawodnikom i kibicom Bogorii bardzo brakowało sportowej rywalizacji.

W meczu z tegorocznym beniaminkiem nasi zawodnicy byli zdecydowanym faworytem. W grze otwarcia Marek Badowski od początku miał dużą przewagę nad brązowym medalistą ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w singlu Łukaszem Wachowiakiem. Tylko jeden set miał bardziej zacięty przebieg, a i ten padł łupem Banego dzięki czemu Marek zwyciężył pewnie 3:0 w setach.

Ten sam wynik powtórzył Pavel Sirucek, który okazał się lepszy od Kamila Nalepy. Pierwsze dwa sety to duża przewaga Czecha. Dopiero w trzecim finalista wspomnianych Młodzieżowych Mistrzostw Polski zagroził Pavlowi, gdyż prowadził 8:3. Popularny Siru, jednak wszedł na jeszcze wyższy poziom swojej gry, do tego wprowadził inne rozwiązania serwisowe i tą partię zwyciężył 11:9. Najbardziej zacięty pojedynek miał trzeci singiel, w którym zagrali dwaj najlepsi kadeci w kraju nasz Miłosz Redzimski i debiutujący w LOTTO Superlidze Mateusz Zalewski.

To spotkanie obfitowało również w największą ilość ładnych i efektownych akcji. Po dwóch setach mieliśmy wynik 2:2. Dopiero w ostatniej partii od samego początku Miłosz uciekł swojemu koledze z reprezentacji i tej przewagi nie oddał do końca spotkania przypieczętowując zwycięstwo Bogorii w całym meczu 3:0. Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy mogą sobie dopisać pierwsze trzy punkty do tabeli ligowej. Dzisiejszym meczem tenisiści prowadzeni przez trenera Redzimskiego zapoczątkowali maraton spotkań ligowych. Już we wtorek na wyjeździe zmierzą się z Kolpingiem Jarosław. Z kolei w następną niedzielę o godzinie 16 we własnej hali w hitowym meczu zmierzą się z Dekorglassem Działdowo. Już teraz wszystkich państwa serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Palmiarnia Zielona Góra 3:0

Marek Badowski- Łukasz Wachowiak 3:0

Pavel Sirucek- Kamil Nalepa 3:0

Miłosz Redzimski- Mateusz Zalewski 3:2