W Wielki Piątek Półfinał Pucharu Europy

You are currently viewing W Wielki Piątek Półfinał Pucharu Europy

29 marca o godzinie 18 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki podejmie we własnej sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29 w Grodzisku Mazowiekim AS Pontoise Cergy. Stawką awans do wielkiego finału Pucharu Europy.

Sezon 2023/2024 do tej pory jest bardzo udany dla grodziskiego zespołu. Bogoria zapewniła sobie już zwycięstwo w fazie zasadniczej LOTTO Superligi i z pierwszego miejsca przystąpi do fazy play-off. Teraz zawodnicy mogą się skoncentrować na europejskich pucharach i walce w półfinale Pucharu Europy. W swojej historii grodziscy tenisiści stołowi tylko raz awansowali do finału europejskich rozgrywek. Było to jednak w sezonie 2012/2013 i od tego wydarzenia minęło sporo czasu.

Zawodnicy Bogorii są maksymalnie zmotywowani by zawalczyć o pierwszy europejski skalp w swojej historii. W bardzo dobrej dyspozycji są ostatnio Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis, którzy poprowadzili we wtorek do pokonania Dekorglassu Działdowo. W obwodzie są również Jin Takuya oraz Miłosz Redzimski, którzy mogą pokonywać najlepszych tenisistów świata.

Starcie z AS Pontoise Cergy zapowiada się zatem bardzo interesująco. Pierwszy mecz we Francji zostanie rozegrany w środę 27 marca o godzinie 19.30. Rewanż w sali tenisowej 29 marca o godzinie 18. Awans do finału wywalczy zwycięzca dwumeczu. A w nim czeka już wspomniany… Dekorglass Działdowo. Także liczymy na polski finał Pucharu Europy.