Adepci Akademii Bogorii na szóstkę

You are currently viewing Adepci Akademii Bogorii na szóstkę

Aż sześć krążków w zakończonych w weekend Mistrzostwach Polski wywalczyli młodzi zawodnicy Bogorii. Cztery medale to zasługa naszych kadetów, zaś dwa Marcina Zielińskiego, który świetnie radził sobie w Mistrzostwach Kraju osób niepełnosprawnych.

To właśnie od występu Marcina chcielibyśmy zacząć nasze krótkie podsumowanie. Jak już wcześniej pisaliśmy Marcin w piątek sięgnął po srebro w kategorii juniorów (do lat 23) chociaż był najmłodszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej. Uległ jedynie w wielkim finale kilka lat starszemu Igorowi Mistzalowi, który na co dzień występuje w rozgrywkach I ligi, a na swoim koncie w gronie osób niepełnosprawnych ma już kilka medali osób niepełnosprawnych.

15-letni Marcin świetnie spisał się również w turnieju seniorskim. W swojej klasie 9 pewnie zwyciężył w swojej grupie, co dało mu awans do ćwierćfinału. W nim bardzo pewnie 3:0 w setach pokonał Dawida Sowę. W półfinale mierzył się z rozstawionym z jedynką Pawłem Konstantynem. Mecz ten miał bardzo dramatyczny przebieg. Przy wyniku 2:2 w setach Marcin miał dwie piłki meczowe, których jednak nie udało mu się wykorzystać. Mimo to Marcin mógł z turnieju rozgrywanego w Krakowie wracać dumny i zadowolony ze swojej gry.

Z Kraśnika w bardzo dobrych nastrojach wracali z kolei nasi kadeci. Do złotego medalu w drużynie dorzucili jeszcze trzy brązowe medale. Prawdziwą rewelacją turnieju indywidualnego był Jacek Mitas. Rozstawiony z numerem 11 Jacek wywalczył brązowy medale, a w drodze do półfinału pokonał dwóch dużo wyżej notowanych rywali Dawida Michnę i Alana Kulczyckiego. W półfinale lepszy okazał się trzykrotny złoty medalista tych mistrzostw Mateusz Zalewski. W turnieju singla na miejscach 17-24 znaleźli się Michał Gawlas i Mikołaj Giereło, zaś 25-32 Krzysztof Stąporek.

Kolejne dwa brązy to zasługa Michała. Wychowanek MKS Czechowice-Dziedzice wywalczył je w grach podwójnych. W deblu wraz z zawodnikiem z Czechowic-Dziedzic Pawłem Polokiem oraz w mikście wraz z Aleksnadrą Guzik. Świetne wyniki medalowe to zasługa ciężkiej codziennej pracy na treningach naszych młodych zawodników oraz ich trenerów. Występy i medale to nagroda, której chcieliśmy mocno pogratulować naszym młodym zawodnikom.