Tymon Bednarek zwycięża w II Grand Prix Mazowsza Żaków

You are currently viewing Tymon Bednarek zwycięża w II Grand Prix Mazowsza Żaków

Świetne wieści dobiegły z podwarszawskiego Chotomowa. W sobotnie popołudnie odbywał się tam wojewódzki turniej do lat 11. Świetnie w turnieju zaprezentował się nasz zawodnik Tymon, który okazał się najlepszy z grona 33 uczestników.

Tymek do zawodów przystępował z numerem 12 i co ciekawe wszystkie swoje pięć gier wygrał w stosunku 3:0 w setach. W półfinale Bednarek pokonał rozstawionego z numerem 1 Nataniela Domałę. Z kolei w wielkim finale wyższość zawodnika Akademii musiał uznać Wiktor Grzybkowski z klubu GKTS Wiązowna. Zwycięstwo Tymona to zasługa intensywnych codziennych treningów. Warto dodać, że urodzony w 2014 roku Tymek trenuje tenis stołowy dopiero od kilku miesięcy.

W nagrodę wywalczył on awans do Grand Prix Polski Żaków, które w grudniu odbędzie się w Świdwinie. Tam do Tymona dołączy Amelka Bukowska, która z racji wysokiej pozycji w rankingu ogólnopolskim nie musiała brać udziału w turnieju wojewódzkim. Na początku listopada o awans do zawodów Grand Prix Polski powalczą zawodnicy Bogorii w pozostałych kategoriach wiekowych: Skrzatów, Młodzików, Kadetów, Juniorów oraz Seniorów. Tam będziemy trzymać kciuki za naszą uzdolnioną młodzież.