Świetny mecz dziewczyn w I lidze

You are currently viewing Świetny mecz dziewczyn w I lidze

W sobotnie popołudnie zawodniczki Bogorii pokonały we własnej sali 9:1 drużynę MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Była to druga wygrana w trzecim spotkaniu dziewczyn debiutujących na tym szczeblu rozgrywek.

Mało kto mógł się spodziewać, że mecz ułoży się tak bardzo po myśli dziewczyn. Drużyna z Rawy Mazowieckiej występuje w I lidze już kolejny sezon, a przed sobotnim starciem plasowała się na wysokim trzecim miejscu w ligowej tabeli. Tenisistki Bogorii miały prawie miesiąc przerwy w ligowych rozgrywkach i do meczu przystąpiły z wielkim głodem gry.

Mecz ułożył się świetnie dla naszych zawodniczek. Po pierwszym rzucie gier było już 4:0. Swoje pojedynki na pierwszym stole wygrały Ola Falarz oraz Martyna Lis, która niedawno wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek w singlu. Na drugim stole bardzo dobre gry rozegrały Kasia Trochimiuk oraz Zosia Śliwka, obie zwyciężyły 3:1 w setach.

W grze deblowej wystąpiły Falarz z Lis oraz Śliwka z Tosią Zembowicz. Tosia z Zosią z kolei to Mistrzynie Polski Młodziczek w grze podwójnej. 13-letnie dziewczyny pokonały swoje rywali 3:1, zaś Martyna z Olą również pewnie wygrały swoje spotkanie, dzięki czemu prowadziliśmy już 6:0 i było pewne, że zwyciężymy w tym pojedynku. W kolejnych czterech singlach, jedynie Martyna przegrała swój pojedynek po zaciętej grze 2:3 z Elizą Brzęczek. Swój debiutancki punkt w rozgrywkach I ligi wywalczyła nasza najmłodsza zawodniczka Milena Mirecka, która pokonała 3:1 bardziej doświadczoną Katarzyną Gierach.

Dzięki wygranej zawodniczki Bogorii po rozegranych spotkaniach zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli. A już w najbliższy piątek przed nimi kolejne spotkanie. Ponownie we własnej sali przy ulic Kilińskiego 8a podejmą drużynę ATS East Rent Białystok. Początek tego spotkania o godzinie 17.30