Dartom zwycięża w Grodziskiej Lidze Amatorów

You are currently viewing Dartom zwycięża w Grodziskiej Lidze Amatorów

W piątkowy wieczór sala treningowa Bogorii była miejscem finałowych zmagań GLA. Mecze o trzecie miejsce oraz spotkanie finałowe miały bardzo zacięty przebieg i kończyły się wynikiem 5:4. Ostatecznie trzeci rok z rzędu zwyciężyła drużyna Dartomu.

Drużyna Dartomu okazała się również najlepsza w rundzie zasadniczej, nie przegrywając żadnego spotkania. W półfinałach, które zostały rozegrane w tygodniu Dartom pokonał zespół X, zaś ekipa Batimexu okazała się lepsza od Milwaru. W piątek o godzinie 19 rozegrany został mecz o brązowy medal Grodziskiej Ligi Amatorów. Mecz toczony był w ramach zasady „punkt za punkt”. Po ośmiu pojedynkach singlowych mieliśmy wynik 4:4. Decydujący pojedynek wygrał Piotr Warpachowski z Wojtkiem Kałuskim 3:1 w setach, dając swojej drużynie trzecie miejsce. Warpachowski był w tym meczu bohaterem swojej drużyn, gdyż wygrał wszystkie trzy gry indywidualne.

Tak samo zacięty przebieg miało starcie o wygrane w całych rozgrywkach. W ostatnich dwóch edycjach Ligi Dartom w finale pokonywał zespół Omegi. W tym roku drużyna ta nie zgłosiła się do rozgrywek, a do finału pierwszy raz awansował Batimex. Po pierwszym rzucie gier ta drużyna prowadziła 2:1, po drugim mieliśmy wynik 3:3. Remis mieliśmy także po ośmiu singlach, o wszystkim miał zadecydować pojedynek Pawła Łąckiego z Ryszardem Koniewiczem. Spotkanie wygrał Łącki 3:1 w setach i przesądził o wygranej swojej drużyny. Punkty dla Dartomu w tym meczu wywalczyli: 3 Adam Białek oraz 1 wspomniany Paweł oraz Artur Wiśniewski. Dla pokonanych zaś dwa oczka zdobyli Krzysztof Ziółek i Nowacki Jacek. W zwycięskim Dartomie oprócz wspomnianej trójki występowali także Bogdan Kuśmierski, który był kapitanem zespołu oraz Grzegorz Świderski. Już niedługo podsumujemy zmagania w tym sezonie Grodziskiej Ligi Amatorów, a także przedstawimy dalszą klasyfikację drużyn.