Tenisiści Bogorii w czołówce LOTTO TOP 16

You are currently viewing Tenisiści Bogorii w czołówce LOTTO TOP 16

Drugie miejsce Pavla Sirucka, trzecie Marka Badowskiego oraz czwarte Miłosza Redzimskiego to lokaty naszych zawodników w komercyjnym turnieju LOTTO TOP 16. Podopiecznych Tomasza Redzimskiego, którzy odgrywali czołowe role w zawodach w Gdańsku pokonał jedynie Kuba Dyjas.

LOTTO TOP 16 to inicjatywa turnieju, która miała być wypełnieniem rywalizacji w czasie pandemii. Od kilku miesięcy nie odbywają się zawody międzynarodowe, a w LOTTO Superlidze mamy przerwę w rozgrywkach. Włodarze ligi przy pomocy marki LOTTO postanowili zorganizować turniej w którym wystąpili czołowi tenisiści ligowi.

Niestety już na starcie zawodów wycofał się Patryk Chojnowski, który byłby jednym z kandydatów do wygranej w całym turnieju. Na początek turnieju zawodnicy podzieleni zostali na cztery grupy po czterech zawodników. Od samego początku gier świetnie radzili sobie Marek, Pavel i Miłosz. Ten pierwszy wygrał trzy pojedynki bez straty seta. Wszystkie trzy gry wygrał również Pavel, a i Miłosz zajął pierwsze miejsce w swojej grupie mimo porażki 2:3 w setach z Patrykiem Zatówką. Młody Redzimski awansował jednak z pierwszej pozycji dzięki lepszemu bilansowi setów po pokonaniu Konrada Kulpy oraz Tomka Tomaszuka.

Ćwierćfinały został rozegrane w niedzielę. Również i tam całą trójka naszych muszkieterów okazała się lepsza od swoich przeciwników. Najbardziej zacięty pojedynek stoczył 14-letni Miłosz, który 4:3 w setach pokonał Szymona Malickiego z AZS AWFIS Balty Gdańsk. Dzięki wygranym ćwierćfinałom w grze o awans do finału doszło do starcia Marka Badowskiego z Pavlem Siruckiem. Po bratobójczej rywalizacji górą 4:3 okazał się Czech, który zapewnił sobie miejsce w finale TOP16. W drugim półfinale Miłosz uległ 2:4 w setach z kolei Kubie Dyjasowi. Dyjas okazał się pogromcą naszych tenisistów w tym turnieju. Pojedynek finałowy miał zacięty przebieg jednak reprezentujący Dekorglass Działdowo pokonał Pavla w siedmiu setach. W meczu o brązowy medal Marek okazał się lepszy 4:2 od Miłosza.

Turniej był świetną możliwością rywalizacji z kluczowymi zawodnikami LOTTO Superliga oraz kontrolnym sprawdzianem przed dwoma ostatnimi spotkaniami I rundy sezonu zasadniczego LOTTO Superligi. Przypomnijmy, że 26 listopada Bogoria na wyjeździe zagra z Uczelnią Państwową Zamość, a 29 we własnej hali podejmie Poltarex Pogoń Lębork.