Nasza druga drużyna liderem II ligi

You are currently viewing Nasza druga drużyna liderem II ligi

Szóste zwycięstwo w szóstym spotkaniu w niedzielę odnieśli zawodnicy Bogorii II. Tym razem nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe w okazały sposób 9:1 MUKS Beinteractive Gąbin. Tym samym pozostali oni na czele ligowej tabeli.

W II lidze w której gra Bogoria II występują zespoły z województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Po ostatniej wygranej na szczycie ligowej tabeli 7:3, z drużyną KTS Nowy Dwór Mazowiecki nasi młodzi tenisiści wybrali się do Gąbina na spotkanie z miejscowym MUKS-em. Rywalizacja od początku przebiegała po myśli podopiecznych trenera Zbyszka Grześlaka. Po pierwszym „rzucie” singli Bogoria prowadziła 3:1, a po deblach 5:1. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 9:1 z rywalem, który w tabeli plasuje się na 10. pozycji.

Punkty w tym meczu wywalczyli odpowiednio: 2.5 Przemek Sałaciński, Michał Gawlas oraz Patryk Pyśk, 1.5 punktu wywalczył Bartek Skórko, który przegrał jedyny pojedynek singlowy z Jackiem Barbachowskim. Po sześciu meczach Bogoria w tabeli ma 12 punktów, tyle samo co wcześniej wspomniany KTS oraz UKS Return Piaseczno. Ci pierwsi rozegrali jednak jeden mecz więcej, zaś ci drudzy aż dwa. Okazja do powiększenia przewagi nadarzy się już za dwa tygodnie. 20 grudnia tuż przed świętami nasi tenisiści zagrają we własnej sali przy ulicy Kilińskiego 8a z Returnem Piaseczno. Jeśli zwyciężą w tym spotkaniu będą bardzo blisko w wygraniu I rundy zasadniczej II ligi. Zwycięzca całych rozgrywek zagra baraż o awans do I ligi ze zwycięzcą II ligi w województwach podlaskim i lubelskim.