Świetny koniec roku naszej drugiej drużyny

You are currently viewing Świetny koniec roku naszej drugiej drużyny

Dwa niezwykle ważne zwycięstwa w rozgrywkach II ligi odniósł drugi zespół Bogorii. Najpierw na wyjeździe podopieczni trenera Zbigniewa Grześlaka pokonali 7:3 zespół MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn. Dzień później już we własnej hali nasi zawodnicy w tym samym stosunku okazali się lepsi od UKS Return Piaseczno.

Oprócz zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego MUKS i Return to główni kandydaci Bogorii II do awansu do I ligi. Obie drużyny w swoich szeregach mają zawodników, którzy w przeszłości grali już na wyższym szczeblu rozgrywkowym. W spotkaniu z ekipą z Nadarzyna bardzo dobrze zapunktowali wszyscy nasi zawodnicy. Po 2 punkty wywalczyli Przemysław Sałaciński oraz Bartłomiej Skórko. 1.5 punktu z kolei zdobyli nasi juniorzy Michał Gawlas oraz Patryk Pyśk. Zarówno Michał, jak i Patryk znajdują się w kadrze Polski w tej kategorii wiekowej.

Mecz z Returnem Piaseczno zapowiadany był jako mecz na szczycie II ligi. Przed tym spotkaniem Bogoria II przewodziła ligowej tabeli, zaś nasz przeciwnik znajdował się na drugiej pozycji. Mecz od początku toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Grześlaka. W ostateczni wygranym 7:3 meczu komplet 2.5 punktu zdobył Patryk Pyśk. 2 punkty dołożył niepokonany jeszcze w tym sezonie w rozgrywkach II ligi Przemek Sałaciński. 1.5 punktu wywalczył Michał Gawlas, zaś 1 Bartek Skórko.

Dzięki tym wygranym nasi zawodnicy mają niemal zapewnione zwycięstwo w I rundzie zasadniczej II ligi. Po 8 rozegranych kolejkach mają 16 punktów, tyle samo co KTS Nowy Dwór Mazowiecki, który ma jednak rozegrany jeden mecz więcej. Start Nadarzyn tych punktów ma 14, zaś Return 12. Zwycięzcy II ligi obejmującej województwa mazowiecki i warmińsko-mazurskie zagrają baraż o awans do I ligi z wygranym z województw podlaskiego i lubelskiego. Szczegółowe informacje wraz z wynikami drugiej drużyny Bogorii znajdziecie pod poniższym linkiem:

http://ligi.mzts.pl/druzyna/7/48/482/ks-bogoria-ii-grodzisk-mazowiecki/