Raport Ligowy

You are currently viewing Raport Ligowy

Sporo grania w ostatnim czasie miał drużyny ligowe Bogorii, występujące w pierwszej, drugiej oraz trzeciej lidze. Co cieszy wszystkie zespoły dopisały punkty do tabeli i znajdują się w czołówce ekip w swoich ligach.

2 grudnia w sobotę w rozgrywkach I ligi zawodniczki Bogorii zremisowały 5:5 na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek KS Bronowianką Kraków . Dzięki temu dziewczyny dopisały kolejny punkt do tabeli. Po raz kolejny w tym sezonie dziewczyny wygrały obie gry deblowe, dzięki czemu wyszły na prowadzenie w meczu 4:2. Ostatecznie nie udało się jednak dowieźć prowadzenia do końca. W spotkaniu punktowały: 1.5 Zosia Śliwka, Emilka Skuba, 1 Ola Falarz, 0.5 Milena Mirecka i Tosia Zembowicz. Po tym meczu nasze tenisistki plasują się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

Dwa przekonywujące zwycięstwa odniosła drugoligowa drużyna. W sobotę Bogoria II pokonała u siebie 9:1 SRS Łomną. W niedzielę z kolei w odległym Piszu zespół Zbyszka Grześlaka pokonał miejscową MUKS Piłeczkę 10:0. W spotkaniach wystąpili Adam Smoter, Aleks Pakuła, Wojtek Szymczak oraz Krzysztof i Adam Stąporkowie. Po dwóch wiktoriach Bogoria II plasuje się na wysokim 3. miejscu w tabeli. Kolejną wygraną odnotowała również Bogoria III w 3. lidze. Najmłodszy zespół w lidze po bardzo dobrym meczu 8:4 pokonał MUKS Beinteractive Gąbin. Punkty w meczu wywalczyli: 3.5 Dawid Budzich, 2.5 Piotrek Łącki, 1.5 Kuba Dobosz, 0.5 Tomek Fabisiak. Chłopcy zajmują aktualnie świetne 2. miejsce w rozgrywkach 3. ligi. Warto przypomnieć, że są oni beniaminkiem w tej lidze, a jeszcze rok temu występowali w 4. lidze.