Powołania dla naszych na zgrupowanie kadry Polski

You are currently viewing Powołania dla naszych na zgrupowanie kadry Polski

Marek Badowski oraz Miłosz Redzimski otrzymali powołanie na zgrupowanie naszej reprezentacji, które w dniach 13-20 stycznia odbywać się będzie na obiektach ośrodka szkolenia im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Jako sparingpartner z Polakami trenować będzie również Pavel Sirucek.

Będzie to pierwszy obóz kadry w 2021 roku. Z racji, że niemal wszystkie turnieje międzynarodowe zostały przełożone na późniejszy termin odbywa się wiele konsultacji i zgrupowań kadr narodowych. Po raz kolejny trener naszej reprezentacji Tomasz Krzeszewski docenił naszych zawodników i wysłał do nich powołania. Marek to obok Kuby Dyjasa lider naszej kadry, który z pewnością chciałby w 2021 roku powalczyć o awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Coraz śmielej wśród seniorów radzi sobie nasz junior Miłosz Redzimski, który w trakcie niedawnego turnieju Ligi Mistrzów rozegrał wiele świetnych pojedynków z tenisistami należącymi do czołówki Europy. Po raz pierwszy w obozie reprezentacji Polski udział weźmie Pavel, który z pewnością będzie ogromnym wzmocnieniem grupy najlepszych polskich zawodników.

Oprócz trójki zawodników Bogorii powołanie otrzymali również wspomniany Kuba Dyjas, który znajduje się podobnie jak Marek i Pavel w TOP100 rankingu ITTF. W wąskiej grupie znaleźli się również zawodnicy Energi-Manekin Toruń Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski, Damian Węderlich i Przemysław Walaszek. Tuż po zakończeniu zgrupowania trójka naszych tenisistów wznowi rozgrywki fazy zasadniczej LOTTO Superligi. 22 stycznia na wyjeździe Bogoria zmierzy się z AZS AWFIS Baltą Gdańsk. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego okazali się najlepsi w I rundzie sezonu zasadniczego.