Nasi grali w Grand Prix Polski Seniorów

17. miejsce Miłosza Redzimskiego to najwyższa lokata jaką osiągnęli zawodnicy Dartom Bogorii w rozgrywanym w weekend II Grand Prix Polski Seniorów. Oprócz naszego juniora w turnieju głównym grała Martyna Lis, która turniej ukończyła w przedziale 25-28.

Dla Miłosza, który musiał do turnieju głównego przebijać się przez eliminacje była to najwyższa pozycja w turnieju rangi seniorskiej. 14-latek w piątek zagrał kilka bardzo dobrych pojedynków i wszystkie gry zwyciężył 3:0 w setach. Na uznanie zasługuje szczególnie pokonanie Kuby Witkowskiego oraz świetnego defensora Kuby Folwarskiego, który na co dzień z powodzeniem gra w 2. Bundeslidze. W eliminacjach, grało jeszcze kilku młodych adeptów naszej Akademii: Michał Gawlas, Patryk Pyśk, Adam i Krzysztof Stąporek, Adam Smoter oraz Jacek Mitas. Niestety żadnemu z nich nie udało się przejść przez gęste sito eliminacji.

Oznaczało to, że w sobotnim turnieju głównym zagra dwójka tenisistów naszego klubu. W zawodach nie zagrał Marek Badowski, który przygotowuje się do startu w eliminacjach olimpijskich, które w marcu zostaną rozegrane w Katarze. Bardzo dużo gier w turnieju głównym rozegrała w Nowym Dworze Mazowieckim zarówno Martyna, jak i Miłosz. Nasz junior był bardzo blisko wyjścia z grupy i awansu do 1/8 finału. Po pokonaniu 3:0 w setach Daniela Lisa i Piotra Chodorskiego grającego w LOTTO Superlidze, Miłosz przegrał dwie gry w stosunku 2:3 w setach. Lepsi od Miłosza okazali się Jakub Perek oraz Marco Golla. W ostatnim pojedynku Miłosz pokonał 3:0 Artura Białka, a to pozwoliło mu zająć 17. miejsce w całych zawodach.

Z grupy w turnieju głównym również nie udało się awansować Martynie. W niej wygrała 3:0 w setach z Esterą Razakowską, a także przegrała trzy pozostałe gry z Magdą Sikorską, Iloną Sztwiertnią i Agatą Zakrzewską. W ostatnim singlu nasza zawodniczka zwyciężyła 3:0 Gabrielę Sokołowską i turniej ukończyła na 25. miejscu. Następnym turniejem seniorskim będą już Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Arłamowie w dniach 26-28 marca.