Raport z II i III ligi

You are currently viewing Raport z II i III ligi

Druga i trzecia drużyna Dartom Bogorii występujące na szczeblu II i III ligi powoli zbliżają się do półmetku rozgrywek ligowych. Oba zespoły świetnie spisują się w aktualnej kampanii ligowej i będą walczyć o awans do wyższych klas rozgrywkowych.

Zacznijmy od przedstawienia sytuacji naszej drugiej drużyny. Zespół prowadzony przez trenera Zbyszka Grześlaka wygrał jak do tej pory wszystkie dziewięć spotkań i jest jedynym niepokonanym zespołem w II lidze. Jeszcze do niedzieli drużyna w której występują nasi juniorzy oraz ściągnięty przed sezonem Przemek Sałąciński plasowała się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Aktualnie nasz drugi zespół zajmuje drugie miejsce, mając punkt straty do KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki, jednak Dartom Bogoria ma rozegrane dwa spotkania mniej. Jeśli je wygra to po pierwszej rundzie zasadniczej będzie miała trzy punkty przewagi na ekipą z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż chłopakom zostały spotkania z zespołami z dołu tabeli. W sobotę o godzinie 11 u siebie zagrają oni z ostatnim w tabeli Lupusem Kabaty, zaś tydzień później z 10. w tabeli OSIR-em KSTS Warmia Lidzbark Warmiński. W drugiej rundzie zespoły zostaną podzielone na dwie grupy i jeśli nasi młodzi zawodnicy wygrają ligę o awans do I ligi zagrają z zespołem, który wygra zmagania w II lidze lubelsko-podlaskiej. Aktualnie najlepiej punktującym zawodnikiem drugiej drużyny Bogorii jest wspomniany Sałaciński, który ma rewelacyjny bilans 18-0. Świetnie w tym sezonie ligowym radzą sobie również nasi juniorzy. Michał Gawlas wygrał aż 14 pojedynków indywidualnych i przegrał tylko dwa. Mistrz Polski w drużynie Patryk Pyśk z kolei ma bilans 13-5, zaś trenujący w naszym ośrodku szkoleniowym Bartek Skórko 10-6.

Niepokonany w rozgrywkach III ligi jest również trzeci zespół Dartom Bogorii. Drużyna w której grają wyłącznie adepci naszej Akademii oraz trener Zbyszek Grześlak do tej pory wygrała wszystkie siedem pojedynków. Co więcej wszystkie kończyły się wysokim zwycięstwem naszej drużyny. Do końca I rundy zasadniczej przed Dartom Bogorią jeszcze pięć spotkań, w tym to kluczowe z walczącą o awans drużyną KS Lima Pruszków. Zespół ten przewodzi tabeli z dorobkiem 11 zwycięstw i ani jednej porażki.

Mecz między bezpośrednimi kandydatami do awansu zostanie rozegrany również w sobotę o godzinie 11. Na czele rankingu indywidualnego w naszej drużynie jest Adrian Majchrzak, ze świetnym bilansem 14 zwycięstw i 1 porażki. Tylko 1 porażkę przy 11 zwycięstwach zanotował Jacek Mitas, który w zeszłym sezonie wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w singlu. Mocnym punktem drużyny jest również Krzysztof Stąporek z bilansem 10-3. Wszystkie wyniki naszej II i III drużyny znajdziecie w linku poniżej:

http://ligi.mzts.pl/druzyna/7/49/512/ks-bogoria-iii-grodzisk-mazowiecki/