Miłosz Redzimski i Martyna Lis z awansem do Mistrzostw Polski

You are currently viewing Miłosz Redzimski i Martyna Lis z awansem do Mistrzostw Polski

Bardzo udane dla zawodników Dartom Bogorii był Mistrzostwa Mazowsza Seniorów, które wczoraj zostały rozegrane w Nowym Dworze Mazowieckim. Podwójnym Mistrzem Województwa został Miłosz Redzimski ( w singlu i deblu z Patrykiem Pyśkiem). Nasz Junior oraz Martyna Lis awansowali do Mistrzostw Polski.

Turniej singlowy oraz deblowy odbywał się zdecydowanie pod dyktando Dartom Bogorii. Wśród Seniorów nasi zawodnicy zajęli całe podium. Wspomniany 14-letni Redzimski w całym turnieju singlowym nie stracił żadnego seta i wszystkie pojedynki wygrał w stosunku 3:0 w setach. W finale pokonał innego naszego zawodnika Patryka Pyśka. Na trzecim stopniu podium stanął Jacek Mitas, dla którego był to największy sukces w startach seniorskich. Warto wspomnieć, że Miłosz, Patryk i Jacek to jeszcze Juniorzy i dopiero zaczynają starty w kategorii Seniorów. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio miejsca: 9-12 Przemek Sałaciński, 25-32 Adrian Majchrzak.

Duży sukces w niedzielę osiągnęła również Martyna Lis. Martyna zwyciężyła w turnieju eliminacyjnym, dzięki czemu podobnie jak Miłosz zagra w Mistrzostwach Polski, które za dwa tygodnie zostaną rozegrane w Arłamowie. Martyna w turnieju eliminacyjnym wygrała cztery pojedynki, w tym finałowy 3:1 w setach z Julią Czubakowską. Wysokie trzecie miejsce w zawodach eliminacyjnych wywalczyła Kasia Trochimiuk. Martyna Mistrzostwa Mazowsza zakończyła ze srebrnym medalem, gdyż uległa Paulinie Krzysiek, która miała zapewniony wcześniej start w Mistrzostwach Polski.

Młodzi zawodnicy Dartom Bogorii świetnie spisali się również w turnieju deblowym. Miłosz z Patrykiem stanęli w nim na najwyższym stopniu podium po wygranej w finale z parą Damian Wasiak/Piotr Stępiński 3:2 w setach. Brązowy medal z kolei wywalczyli Przemek Sałaciński i Jacek Mitas, którzy w półfinale ulegli Miłoszowi i Patrykowi. Brąz w grze deblowej kobiet z kolei zdobyły Kasia z Martyną, zwiększając tym samym dorobek medalowy Dartom Bogorii w Mistrzostwach Mazowsza. Całej grupie zawodników mocno gratulujemy świetnego startu w Nowym Dworze Mazowieckim.