Dartom Bogoria zwycięzcą rundy zasadniczej LOTTO Superligi

Nasi zawodnicy nie przerywają świetnej passy w rozgrywkach LOTTO Superligi. Po bardzo dobrych spotkaniach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali 3:0 UKS Dojlidy Białystok oraz Sokołów S.A. Jarosław. Dzięki kolejnym punktom w ligowej tabeli, grodziscy gladiatorzy są już pewni wygranej w rundzie zasadniczej LOTTO Superligi.

Wygrane nad ekipami z Podlasia i Podkarpacia były odpowiednio jedenastym oraz dwunastym triumfem z rzędu w LOTTO Superlidze. W tym sezonie zawodnicy Dartom Bogorii mają świetny bilans spotkań, który wynosi 15 zwycięstw i 1 porażka. Nasi tenisiści już przed ostatnim mecze z LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz zapewnili sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej LOTTO Superligi.

Niedzielny mecz z Dojlidami był jednym z najszybszych w historii startów naszej drużyny. Białostocczanie przybyli do Grodziska Mazowieckiego osłabieni brakiem dwóch zawodników chińskiego pochodzenia Li Youngina oraz Wang Zeng Yi. W ich miejsce zagrali dwaj młodzi zawodnicy, którzy nie mieli większych szans w pojedynkach z Miłoszem Redzimskim oraz Pavlem Siruckiem. Jedyna bardziej zacięta gra to starcie Panagiotisa Gionisa z Aliaksandrem Khaninem, która zakończyła się również wynikiem 3:0 w setach.

Dużo bardziej zacięty przebieg miał poniedziałkowy mecz z aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski. To zespół z Jarosławia jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, dzięki wygranej Kou Leia nad naszym Panagiotisem Gionisem. W drugiej grze świetnie zaprezentował się Miłosz Redzimski, który 3:0 pokonał w setach wychowanka Bogorii Patryka Zatówkę. Miłosz grał szybko, nieustępliwie i jego postawa przy stole bardzo mogła się podobać. W trzecim starciu Pavel również bez straty seta pokonał Pawła Chmiela. Zwycięstwo zawodników trenera Tomasza Redzimskiego przypieczętował Panos, który bez większych problemów okazał się lepszy 2:0 od Patryka Zatówki.

Pierwsze miejsce po fazie zasadniczej oznacza, że do fazy play-off nasi zawodnicy przystąpią od razu od półfinału. W grze o finał przeciwnikiem Dartom Bogorii będzie zatem zwycięzca dwumeczu pomiędzy czwartym i piątym zespołem po rundzie zasadniczej. Wiele wskazuje, że będzie to mecz pomiędzy UKS Dojlidy Białystok oraz AZS AWFIS Balta Gdańsk.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dojlidy Białystok 3:0

Pavel Sirucek – Piotr Michalski 3:0 (11:9, 11:3, 11:4)

Panagiotis Gionis – Aliaksandr Khanin 3:0 (11:9, 11:6, 11:8)

Miłosz Redzimski – Konrad Gryk 3:0 (11:6, 11:3, 11:5)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Sokołów SA Jarosław 3:1

Panagiotis Gionis – Kou Lei 3:1 (11:5, 8:11, 11:4, 11:4)

Miłosz Redzimski – Patryk Zatówka 3:0 (11:7, 11:9, 11:7)

Pavel Sirucek – Paweł Chmiel 3:0 (11:8, 11:8, 11:3)

Panagiotis Gionis – Patryk Zatówka 2:0 (11:5, 11:3)