Bogoria rozpoczyna walkę w Lidze Mistrzów

You are currently viewing Bogoria rozpoczyna walkę w Lidze Mistrzów

Już jutro o godzinie 19 Bogoria rozpocznie walkę w ETTU Lidze Mistrzów. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie Roskilde Bordtennis BTK 61.

Będzie to kolejny sezon w którym Bogoria rywalizuje wśród 16 najlepszych drużyn Europy. W tegorocznych rozgrywkach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego za cel wyznaczyli sobie awans z grupy i grę przynajmniej w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek. Do Dani na spotkanie z drużyną z Roskilde Tomasz Redzimski zabrał niemal najmocniejszy skład przewidziany na ten sezon, czyli: Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek, Marek Badowski i wracający po dłuższym czasie do Bogorii Masaki Yoshida. Pierwszych trzech zawodników ma za sobą start w Mistrzostwach Europy. Zadowoleni ze swojej gry mogą być Gionis (dotarł do 1/8 finału singla) oraz Marek Badowski, który przeszedł przez eliminacje i awansował dodrugiej rundy singla. Masaki z kolei to obecnie 60. zawodnik rankingu ITTF, który w przeszłości pokonywał już m.in. Dimitrija Ovtcharova.

Drużyna z Danii też ma swoich szeregach bardzo mocnych tenisistów. Jednym z nich jest były brązowy medalista Mistrzostw Świata w singlu Michael Maze. Duńczyk w przeszłości zdobywał również tytuły Mistrza Europy. Oprócz niego w składzie znajdują się bardzo groźny Chińczyk Yujia Zhai oraz Węgier Tamas Lakatos. Liczymy na udany start w rozgrywkach naszej drużyny. Oprócz zespołu Roskilde w grupie Bogorii w Lidze Mistrzów są Vaillante Sports Angers TT oraz FC Saarbrücken Tischtennis.