Zosia, Tosia i Krzyś multimedalistami Mistrzostw Mazowsza

You are currently viewing Zosia, Tosia i Krzyś multimedalistami Mistrzostw Mazowsza

Kolejne Mistrzostwa Województwa oznaczały kolejny grad medali młodych zawodników Bogorii. Aż trzykrotnie na najwyższym stopniu podium Kadetek (dziewczynki do lat 15) stawała Zosia Śliwka, która triumfowała w singlu, deblu i drużynie.

Zosia pokazała w sobotę wielką klasę. Najpierw rano zwyciężyła w turnieju singlowym i deblowym. Kilka godzin później z kolei zagrała w meczu na szczycie I ligi kobiet i wygrała oba pojedynki singlowe. W grze indywidualnej Mistrzostw Mazowsza Zosia wygrała trzy pojedynki singlowe. W finale pokonała swoją przyjaciółkę klubową Tosię Zembowicz 3:1 w setach. Tosia również mogła być zadowolona z zawodów rozgrywanych w Jabłonnej. Oprócz srebra w singlu zwyciężyła w turnieju gry podwójnej z Zosią. Co więcej nasze dziewczyny nie straciły w drodze do zwycięstwa ani jednego seta.

Dziewczyny okazały się również bezkonkurencyjne w niedzielnej grze drużynowej. Złote medale to świetny prognostyk przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która zostanie rozegrana w drugiej połowie czerwca. Bardzo zadowolony ze swojej gry może być także Krzysztof Stąporek. W sobotniej rywalizacji Krzysztof wywalczył dwa złote medale. W singlu Krzysztof miał jedynie trochę większe problemy w grze finałowej z Maciejem Janikiem ze Spójni Warszawa. Ostatecznie to jednak adept naszej Akademii zwyciężył 3:1 w setach. To właśnie z Janikiem Krzyś triumfował w grze podwójnej. W tych samych zawodach inny nasz zawodnik Kamil Sadowski dwukrotnie był blisko podium. Niestety w obu turniejach uplasował się na pozycjach 5-8.

Bardzo blisko wygrania turnieju drużynowego Kamil z Krzysiem byli w niedzielę. Do finałowego pojedynku nasi Kadeci szli jak burza zwyciężając trzy mecze w stosunku 3:0. W finale i meczu o awans do Drużynowych Mistrzostw Polski Kamil z Krzysiem ulegli jednak 1:3 Spójni Warszawa. Mimo to cała czwórka weekendowe zawody może zaliczyć do bardzo udanych. Po takich grach naszym młodym zawodnikom i trenerom należą się oczywiście wielkie gratulacje.