Kadeci i Juniorzy Bogorii zdominowali rywalizację na Mazowszu

7 złotych, 4 srebrne oraz 3 brązowe to dorobek adeptów Akademii Bogorii w trakcie Mistrzostw Województwa, które w dniach 15-16 kwietnia odbyły się w Piasecznie.

W podwarszawskim Piasecznie zawodnicy do lat 15 oraz do lat 19 walczyli o przepustkę na Mistrzostwa Polski oraz medale Mistrzostw Mazowsza. Z racji wysokich miejsc w rankingu ogólnopolskim większość naszych zawodników miała zapewniony limit do Mistrzostw Polski. W turnieju eliminacyjnym juniorów świetnie zaprezentowali się Tosia Zembowicz oraz Krzysztof Stąporek. Tosia zajęła w nim drugie miejsce, zaś Krzysztof pierwsze i oboje wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. W turnieju eliminacyjnym wystąpili również: Zuzia Gutkowska , Zuzia Bukowska, Tomasz Fabisiak, Iwo Kulik, Kamil Sadowski, Dawid Budzich i Marcin Zieliński.

Po turnieju eliminacyjnym odbyły się zawody o Mistrzostwo Mazowsza. W turnieju kadetów złote medale w singlu i deblu wraz z Aleksem Pakułą wywalczył leworęczny Adam Smoter. Aleks dorzucił również brąz w grze pojedynczej. Dwa srebrne medale w tej kategorii to dorobek Wojtka Szymczaka ( w singlu i deblu z Tomkiem Fabisiakiem). Świetnie zagrały nasze kadetki Maja Łakoma i Milena Mirecka. Dziewczyny stanęły na najwyższym stopniu podium w grze deblowej, a w singlu uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Jeśli chodzi o naszych starszych zawodników to złoto w singlu i srebro w deblu z Emilką Skubą to dorobek Zosi Śliwki. Złoto w singlu wywalczył także Jacek Mitas w grze singlowej juniorów, brąz w tym samym turnieju wywalczył Krzysztof Stąporek.

Złote medale w turnieju drużynowym wywalczyli kadeci Bogorii oraz juniorki. Kadeci zagrali w składzie Adam, Aleks, Wojtek i Tomek, zaś mistrzowski skład dziewczyn to Zosia, Tosia oraz Emilka. Tuż za podium znaleźli się nasi juniorzy (Dawid, Marcin, Kamil), kadetki (dwie Zuzie) oraz młodzicy (Ignacy Sławiński, Krzysztof Kozłowski i Mateusz Dąbrowski). Całej grupie gratulujemy bardzo udanego startu.