I liga kobiet: Wygrana na zakończenie udanego sezonu

You are currently viewing I liga kobiet: Wygrana na zakończenie udanego sezonu

Zwycięstwem 8:2 rozgrywki w I lidze zakończył tenisistki Dartom Bogorii. W sobotę na wyjeździe dziewczyny pokonały MLUKS Rawę Mazowiecką. Ostatecznie zakończyły one sezon na wysokim trzecim miejscu, co w debiutanckim sezonie trzeba uznać za duży sukces.

Przed sezonem mało kto mógł się spodziewać, że zawodniczki Bogorii debiutujące na szczeblu centralnym, do końca będą walczyć o awans do baraży o ekstraklasę kobiet. Cele dla zespołu miało być utrzymanie i podnoszenie swoich umiejętności poprzez cotygodniową rywalizację z mocnymi przeciwniczkami. Na koniec sezonu okazało się, że dziewczyny mają duże szanse na awans do baraży. Na kilka kolejek przed końcem sezonu zasadniczego przewodziły one jeszcze tabeli I ligi. Decydująca okazała się jednak porażka 4:6 we własnej hali z MRKS-em Gdańsk. To właśnie ekipa z Pomorza oraz ATS-u Białystok wyprzedziła podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka na finiszu rozgrywek.

W ostatnim meczu sezonu po raz kolejne zawody rozegrała najmłodsza w drużynie Zosia Śliwka. 14-letnia Zosia kolejny raz wywalczyła komplet punktów. Tym samym Kadetka Bogorii zakończyła sezon ze świetnym bilansem indywidualnym 21 zwycięstw w 28 pojedynkach singlowych. Zosia miała największy procent wygranych gier spośród całej drużyny. Komplet wygranych z ekipą z Rawą Mazowieckiej dołożyła również nasza kapitan Ola Falarz. Ola z kolei przez cały sezon wygrała najwięcej gier singlowych z całego zespołu (26). W rankingu indywidualnym I ligi nasza kapitan zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce.

Półtora punktu to z kolei zasługa Martyny Lis oraz Kasi Trochimiuk. Tegoroczne maturzystki kończący sezon również mogą zaliczyć do bardzo udanych. Obie zanotowały mocno dodatni bilans i mocno przyczyniły się do zajęcia przez nasz zespół trzeciego miejsca. W całym sezonie zasadniczym spośród 18 meczów, nasz zawodniczki wygrały aż 13. Oprócz tego zawodniczki trenera Zbyszka Grześlaka 2 gry zremisowały oraz 3 przegrały. To wszystko przełożyło się na wynik 28 punktów. Czwarty w tabeli zespół UKS Chrobry Międzyzdroje dziewczyny wyprzedziły aż o 4 punkty, a to zespół, który nie tak dawno występował jeszcze w ekstraklasie kobiet.

Oprócz wspomnianych czterech naszych zawodniczek, w tym sezonie wystąpiły Milena Mirecka oraz Tosia Zembowicz. Tosia tworzyła bardzo mocną parę deblową z Zosią, która wygrała aż 7 z 10 debli. Milenka, która niedawno wygrała Mistrzostwa Polski Młodziczek występowała głównie w singlu i wygrała 4 z 8 spotkań indywidualnych.

Składamy ogromne gratulacja dziewczynom za świetny sezon, pełen emocji i wielu rewelacyjnych gier.